20 25 25 18 25 16 25 23 0 0
1 3
25 23 24 26 12 25 22 25 0 0

WGP w Zielonej Górze: Polska - Portoryko 2:3

Polska przegrała Portoryko 2:3 (25:18, 23:25, 25:15, 26:28, 13:15) w trzecim meczu World Grand Prix grupy 2B w Zielonej Górze. W piątek biało-czerwone pokonały Kanadyjki 3:1, a w sobotę Czechami również 3:1.

- Sobotni mecz był bardzo ciężki i nerwowy, ale tym bardziej powinniśmy być zadowoleni, że nie odpuściłyśmy i udało się nam ogonić czeską drużynę w końcówce czwartego seta i rozstrzygnąć tę partię i cały mecz na swoją korzyść.  Ma nadzieję, że w niedzielę w meczu z Portoryko pójdziemy za ciosem i zwyciężymy - powiedziała Berenika Tomsia.

Pierwszą partię od punktowego ataku ze skrzydła rozpoczęła Anna Grejman (1:0). W kolejnych akcjach Polki dobrze broniły piłkę w polu i wyprowadzały skuteczne kontry (4:1). Po kolejnym udanym ataku Grejman, Polska schodziła na przerwę prowadząc (8:6). Po wznowieniu gry serią dobrych zagrywek popisała się Kamila Ganszczyk (10:6). Po stronie gości w ataku dobrze sobie radziła Cruz. Portorykanki cierpliwie odrabiały straty i doprowadziły do remisu (13:13). Od tego momentu drużyny grały punkt za punkt. Na drugą przerwę techniczną z jednym oczkiem przewagi schodziła reprezentacja Portoryko, po ataku Morales (16:15). W końcówce podopieczne Jacka Nawrockiego bardzo dobrze czytały grę rywalek i ustawiały szczelny blok. Premierową odsłonę spotkania pewnie wygrały do 18.

Biało-czerwone poszły za ciosem i kolejnego seta rozpoczęły od równie dobrej, a przede wszystkim skutecznej gry (4:1) i (8:6). W tym fragmencie gry zespół gości zaczął popełniać proste błędy. Warto podkreślić również dobrą zagrywkę Grejman (13:9). Wystarczyła chwila dekoncentracji i Portorykanki doprowadziły do remisu (14:14), a nawet wyszły na prowadzenie (16:14). W polu serwisowym ani na chwilę ręki nie zwolniła Velentin. Krótka przerwa na żądanie trenera Nawrockiego na chwilę uspokoiła grę polskiej drużyny (17:17). Niestety pomimo zaciętej końcówki, szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił zespół gości (25:23).

Dobre zagrywki Ganszczyk na otwarcie seta numer trzy dały Polkom prowadzenie (4:0). W dalszej części Portorykanki miały spore problemy z dokładnym przyjęciem, a także wyprowadzeniem skutecznej akcji (7:16). Polska drużyna do końca tej partii dominowała na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (19:9). Wygraną w tym secie przypieczętowała atakiem z drugiej linii Tomsia (25:15).

Reprezentacja Polski podbudowana pewną wygraną w secie numer trzy, kolejnego rozpoczęły równie dobrze. Na pierwszej przerwie technicznej objęły prowadzenie (8:5). W dalszej części niedzielnego spotkania biało-czerwone kontynuowały swoją dobrą grę (16:12). Portorykanki nie potrafiły znaleźć skutecznego sposobu, aby powstrzymać polski zespół.

Reprezentacja Polski podbudowana pewną wygraną w secie numer trzy, kolejnego rozpoczęła równie dobrze. Na pierwszej przerwie technicznej objęła prowadzenie (8:5). W dalszej części niedzielnego spotkania biało-czerwone kontynuowały swoją dobrą grę (16:12). Portorykanki nie potrafiły znaleźć skutecznego sposobu, aby powstrzymać polski zespół. Portoryko jednak nie złożyło broni i doprowadziło do remisu (20:20). Ostatecznie nerwową końcówkę graną na przewagi wygrał zespół gości (28:26).

Tie-break był bardzo wyrównany. Oba zespoły grały punkt za punkt. Przed zamianą stron jeden punkt przewagi wypracowały Portorykanki (8:7). Niestety krótka przerwa wybiła z uderzenia biało-czerwone, które zaczęły popełniać proste błędy (7:10). Jednak przerwa na żądanie trenera Jacka Nawrockiego uspokoiła grę Polek, które szybko odrobiły straty, a nawet wyszły na prowadzenie (11:10). Ostatecznie zaciętą końcókę na swoją korzyść rozstrzygnął zespół z Portoryko (15:13).

Polska: Kąkolewska (11), Ganszczyk (6), Grejman (19), Tomsia (29), Kaliszuk (4), Wołosz (5), Durajczyk (L) oraz Sawicka (L), Mucha, Grajber (6), Smarzek (1), Pleśnierowicz;
Portoryko: Mojica (4), Enright (12), Cruz (8), Ocasio (14), Oquendo (8), Morales (21), Venegas (L) oraz Ferrer (4), Valentin (2), Rosa (9).