20 25 25 18 25 16 25 23 0 0
1 3
25 23 24 26 12 25 22 25 0 0

V Turniej o Solną Piłkę dobiegł końca

Zmagania podczas V Turnieju o Solną Piłkę pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka dobiegły końca. Turniej przyniósł wiele emocji i niespodziewanych zakończeń. Wygrana przypadła drużynie Developresu SkyRes Rzeszów, która wygrała w finale z Rote Raben Vilsbiburg.

Niedzielne zmagania otworzył mecz o piąte miejsce w którym zmierzył się #Volley Wrocław i Energa MKS Kalisz. Był to pojedynek drużyn, które w fazie grupowej przegrały swoje obydwa mecze, ale nie oznaczało to, że emocje będą mniejsze niż w finale. Obydwie drużyny były bardzo zmotywowane i chciały wygrać „honorowe” spotkanie. Ostatecznie sztuka ta udała się kaliszankom, które pokonały rywalki 2:1.

Drugi w kolejności był mecz o trzecie miejsce w którym naprzeciw siebie stanęły wielickie Tygrysice i aspirująca do miana „czarnego konia” w Lidze Siatkówki Kobiet – E.Leclerc Radomka Radom.

Od początku mecz trzymał w ogromnym napięciu, a drużyny walczyły jak na mecz o brąz przystało. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły radomianki, które wypracowały sobie 3 punkty przewagi, ale po kilku udanych akcjach wieliczanek, wynik na tablicy zmienił się o 180 stopni i już one były na prowadzeniu. Końcówka premierowego seta należała jednak do radomianek, które były bardzo skuteczne w ataku i wykorzystały swoją szansę.

Set numer dwa był bardzo podobny do tego pierwszego – gra w kontakcie i brak odskoczenia na kilka punktów trzymało w napięciu do samego końca. Trener Litwin trzymał się cały czas obranej zasady, ogrywania wszystkich zawodniczek. Tak samo było dzisiaj, co dało ogromny plus w nabraniu pewności dla zawodniczek, które nie wychodzą w wyjściowej szóstce, ale ta nadal nie jest wykrystalizowana, każda zawodniczka jest nieprzewidywalna i może danego dnia stać się liderem zespołu. W drugim secie ponownie swoją szansę dostała właśnie Kasia Kosidło, która tym razem nie „ukąsiła” asem serwisowym, ale popisała się idealnym refleksem przy obronie. Set pada jednak łupem radomianek, które zapewniają sobie tym samym 3 miejsce w turnieju.

Ostatnia partia była rozgrywana już bez presji, obaj trenerze pozwolili sobie na trochę eksperymentów i przećwiczenie kolejnych wariantów a obronie jak i ataku. Set ten również wygrywają nasze rywalki i całe spotkanie kończy się wynikiem 3:0 dla radomskich Kogutów.

7R Solna Wieliczka zajmuje czwarte miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju. Dodatkowo w szeregach gospodyń statuetkę MVP odebrała Ewa Bimkiewicz, która szczególnie w sobotnim meczu zagrała na wysokim procencie w ataku.

Ostatni mecz jak na finał przystało przyniósł ogrom emocji! Zmierzyły się ze sobą topowe drużyny w swoich rodzimych ligach – Rote Raben Vilsbiburg i Developres SkyRes Rzeszów. Pierwszy set wygrała drużyna z Rzeszowa, która bardzo profesjonalnie podeszła do spotkania i było widać, że ma już całkiem dobrze rozpracowanego rywala. Pierwsza partia pada łupem podopiecznych trenera Antigi, które były już o krok od końcowego triumfu. Kolejna partia była naszpikowana wieloma akcjami, które oglądało się z zapartym tchem, a finalnie nagradzało zawodniczki za wytrwałość i końcowy efekt. Jednak ponownie na koniec więcej radości było po stronie rzeszowianek, które wygrały drugiego seta i już mogły cieszyć się z kompletu zwycięstw w turnieju.

Ostatnia partia turnieju przyniosła najwięcej emocji! Drużyna z Bawarii robiła wszystko aby odegrać się swoim rywalom i to się udało! Niemki wygrały trzecią partię i mogły cieszyć się z honorowego seta.