20 25 25 18 25 16 25 23 0 0
1 3
25 23 24 26 12 25 22 25 0 0

Dużo walki we Wrocławiu

Impel Wrocław pokonał BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (18:25, 22:25, 25:21, 26:24, 15:13) w meczu 17. kolejki ORLEN Ligi. MVP spotkania została Bogumiła Pyziołek.

Od pierwszych minut meczu przyjezdne próbowały narzucić swój rytm gry. Skutecznie atakowała Małgorzata Lis i Heike Beier, co w efekcie dało przewagę 4:1 dla BKS-u. Impelki, po dwóch skutecznych atakach i bloku Kristen Dozier doprowadziły do remisu po 4. Na pierwszej przerwie bielszczanki prowadziły dwoma punktami. Po powrocie na parkiet trwała walka punkt za punkt. Po stronie wrocławianek punktowały Makare Wilson, Katarzyna Mroczkowska i Katarzyna Konieczna. Wynik  oscylował wokół remisu. Po udanym ataku Eweliny Sieczki wrocławianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (14:12), jednak przyjezdne szybko odrobiły straty, a po ataku z krótkiej Danijeli Nikić prowadziły 16:14.  Po skutecznych atakach ze skrzydeł, bielszczanki powiększyły przewagę do czterech punktów (16:20). Siatkarki z Bielska-Białej wypracowanej przewagi nie oddały do końca pierwszego seta, którego zwyciężyły 25:18.

Początkowe akcje drugiej partii pozwalały wierzyć, że dla licznie zgromadzonych kibiców w hali Orbita czekają jeszcze większe emocje niż w pierwszym secie. Skutecznie atakowała Katarzyna Konieczna, a w bloku kolejne oczko zdobyła Kristen Dozier (2:2). Udanymi akcjami popisały się Bogumiła Pyziołek i Katarzyna Konieczna (6:3). Po stronie bielszczanek skuteczne były Beier i Lis. Na pierwszej przerwie technicznej BKS prowadził 8:7. Po przerwie zdobył kolejne punkty, które dały prowadzenie 10:7. Przy stanie 13:8 trener Tore Aleksandersen wprowadził do gry Maren Brinker, Joannę Kaczor i Magdalenę Grykę. Impuls do odrabiania punktów dała Maren Brinker, atakując z lewego skrzydła. Impelki, zdobywając punkty po skutecznych atakach, na drugiej przerwie technicznej zminimalizowały przewagę bielszczanek do jednego punktu (15:16). Po przerwie, przyjezdne ponownie odskoczyły na kilka punktów (15:18). Atak Kristen Dozier z przechodzącej piłki oraz ataki Bogumiły Pyziołek dały remis po 18. Rywalki, po punktowych blokach, wypracowały przewagę (18:21). Blok Bogumiły Pyziołek i Makare Wilson, oraz atak z obiegnięcia kapitan zespołu doprowadziły do wyniku 22:23. Jednak skuteczny atak Heike Beier dał piłkę setową przyjezdnym. Udanym blokiem bielszczanki zakończyły drugą  partię wynikiem 25:22.

Na początku trzeciej partii, przewagę uzyskały przyjezdne (1:5). Skutecznie atakowały Heike Beier i Małgorzata Lis. Na pierwszej przerwie technicznej BKS prowadził 8:5. Po przerwie, z lewego skrzydła dwukrotnie punktowała Bogumiła Pyziołek. Przyjezdne, po skutecznych atakach ze środka, prowadziły 13:9. Frauke Dirickx kiwnęła z drugiej piłki, zdobywając tym samym dziesiąty punkt po stronie gospodyń. Z sytuacyjnych piłek punkty zdobywała Joanna Kaczor. Jednak siatkarki z Bielska prowadziły na drugiej przerwie technicznej 16:12. Po powrocie na parkiet podopieczne trenera Mirosława Zawieracza kontynuowały dobrą passę (19:14). Dzięki dobrym zagrywkom Katarzyny Koniecznej i skutecznym blokom, Impelki doprowadziły do remisu (20:20). Z lewej strony skutecznie atakowała Bogumiła Pyziołek (22:21), a punktowy blok zanotowała Makare Wilson. Wrocławianki nie oddały przewagi i w trzeci set zwyciężyły 25:21.

Czwartą partię udanym atakiem rozpoczęła Katarzyna Mroczkowska. W ataku z obiegnięcia skuteczna była Kristen Dozier, a ze skrzydła Katarzyna Konieczna i Bogumiła Pyziołek. Po stronie BKS-u punktowały Małgorzata Lis i Heike Beier. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły Impelki 8:7. Po przerwie, skuteczna z lewej strony była Katarzyna Konieczna i Kristen Dozier. Ta ostatnia  po raz kolejny udanie atakowała z obiegnięcia, a chwilę później swoim blokiem zatrzymała rywalki (13:11). Na drugiej przerwie wrocławianki prowadziły 16:13. Z lewego skrzydła skutecznie atakowała Bogumiła Pyziołek. Od stanu 17:17, zespoły grały punkt za punkt. W ekipie ze stolicy Dolnego Śląska punktowały Bogumiła Pyziołek i Katarzyna Konieczna. W ataku z krótkiej punkt zdobyła Kristen Dozier. Rywalki doprowadziły do remisu po 23. Jednak dwa kolejne ataki w wykonaniu Bogumiły Pyziołek dały zwycięstwo gospodyniom 26:24.

Od kiwki Frauke Dirickx rozpoczął się tie-breaka. Bogumiła Pyziołek udanie punktowała z drugiej linii (2:0). Po atakach ze skrzydeł wrocławianki prowadziły 5:3. Skutecznie z obiegnięcia atakowała Makare Wilson, a kolejną kiwką popisała się Frauke Dirickx 7:4. Asa serwisowego posłała Makare Wilson i przy zmianie stron wrocławianki prowadziły 8:5. Impelki kontynuowały dobrą passę. Z obiegnięcia zaatakowała Kristen Dozier. Z drugiej linii kolejne oczko zdobyła Bogumiła Pyziołek. Bielszczanki doprowadziły do remisu po 13. Piłkę meczową atakiem po prostej dała Katarzyna Konieczna. Aasem serwisowym zakończyła ona spotkanie, zwyciężając piątego seta 15:13, a cały mecz 3:2.

Kolejne spotkanie wrocławianki rozegrają w Paryżu 4 lutego 2014 roku o godzinie 20:00 w ramach 1/4 finału Pucharu Challenge. W ćwierćfinale zmierzą się z drużyną SF PARIS Saint Cloud.