Aktualności

autor: KK, utworzono: 21 października 2021 , 11:38

Kara Bajema: nie mogłyśmy uwierzyć co się dzieje

TAURON LIGA: Po przyjściu do nowego klubu od razu sięgnęła pani z Developresem po Superpuchar. Jak wiele znaczy dla pani to trofeum?


KARA BAJEMA (amerykańska przyjmująca Developresu BELLA DOLINA Rzeszów): To jest super sprawa, że tak to się wszystko potoczyło i że po niesamowitym spotkaniu możemy się już na początku sezonu wspólnie cieszyć z trofeum wywalczonego dla klubu.


- Pierwsze dwa sety w rywalizacji z Grupą Azoty Chemikiem Police były wręcz koncertowe w waszym wykonaniu. Co zadecydowało o tym, że ten mecz się później odwrócił?


- Rywalki zaczęły grać dużo lepiej, zwłaszcza na zagrywce, która była ich atutem, a nam sprawiała duże problemy. Z kolei nam w trzecim i czwartym secie brakowało agresywnej zagrywki. Na szczęście będąc już w bardzo trudnej sytuacji w tie-breaku nie poddałyśmy się, tylko walczyłyśmy do końca i to się opłaciło.


- Wszystkie na przyjęciu miałyście swoje lepsze i słabsze momenty w tym spotkaniu, ale każda z was dołożyła cegiełkę do zwycięstwa.


- To jest właśnie najfajniejsza rzecz w naszej drużynie, że wszystkie bardzo się wspieramy i uzupełniamy. Każda jest gotowa do gry i wchodząc na boisko może dać dobrą zmianę. Dzięki temu wspólnie możemy się cieszyć z końcowego sukcesu.


- Czy przy prowadzeniu policzanek 6:1 w tie-breaku miała pani rzeczywiście wiarę w to, że uda się odwrócić losy tej partii i meczu?


- Sama nie wiedziałam co mam o tym myśleć. Kiedy zostałam zmieniona, to wspólnie z dziewczynami na ławce po każdej naszej wygranej akcji nie mogłyśmy wręcz uwierzyć co tu się dzieje i ja ten wynik szybko odwrócił się na naszą korzyść. Patrzyłyśmy z podziwem na Magdę Jurczyk, która zachowała zimną krew na zagrywce, sprawiała problemy rywalkom i nie popełniła żadnego błędu. To było coś niesamowitego.


- Wygrałyście już trzecie spotkanie w tym sezonie po tie-breaku. Jesteście na zwycięskiej ścieżce i w TAURON Lidze i teraz w Superpucharze. To na pewno wzmacnia zespół mentalnie.


- Śmiejemy się z dziewczynami, że chyba lubimy grać te tie-breaki, bo faktycznie sporo już ich rozegrałyśmy. Najważniejsze jednak są zwycięstwa. Nasz dobry początek sezonu to coś bardzo pozytywnego. Wciąż mamy rezerwy w grze i zależy nam na tym, żeby grać coraz lepiej.


- W poniedziałek wracacie do rywalizacji w TAURON Lidze i podejmiecie  #VolleyWrocław.


- Myślę, że teraz będzie nam jeszcze trudniej, bo rywalki przyjadą do nas dodatkowo zmotywowane żeby pokonać lidera tabeli i zwycięzcę Superpucharu. Musimy być czujne i dobrze przygotowane do tego spotkania.

Sponsor strategiczny:

Sponsor:

Sponsorzy:

Partnerzy:

Partnerzy medialni:

Patronat Honorowy:

Miasto Gospodarz:

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy