Aktualności

autor: Rafał Myśliwiec, fot. PGE Rysice Rzeszów, utworzono: 25 stycznia 2024 , 19:50

PGE Rysice Rzeszów w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski

W rywalizacji drugiej z trzecią drużyną poprzedniego sezonu, czyli PGE Rysic Rzeszów z Grot Budowlanymi Łódź, lepsze okazały się wicemistrzynie Polski i to one awansowały do najlepszej óśemki TAURON Pucharu Polski.


W inauguracyjnej partii początek był wyrównany, a żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero przy stanie 9:10 rzeszowianki popisały się serią sześciu punktów. Duża w tym zasługa świetnie zagrywającej Katarzyny Wenerskiej. Rywalki nie dawały jednak za wygraną i zniwelowały straty do punktu (17:18), a za chwilę na tablicy wyników pojawił się remis (22:22). Ostatnie słowo należało już jednak do miejscowych, w szeregach, których w końcówce praktycznie nie myliły się An Kalandadze i Amanda Coneo, czego nie można powiedzieć o atakującej łódzkiej drużyny, Anie Bjelicy. Serbka w I secie skończyła tylko 3 na 13 ataków.


W drugim secie emocje skończyły się już w połowie. Wówczas to rzeszowianki po udanych akcjach w defensywie wyprowadzały skuteczne kontry. Przewaga wicemistrzyń Polski rosła w błyskawicznym tempie, a rywalki nie miały argumentów, żeby skutecznie się przeciwstawić. Najbardziej zawodziły w ataku, kończąc w tej partii zaledwie 9 z 33 ataków.


Trzecia partia od początku układała się po myśli rzeszowianek (6:3, 9:5) ale rywalki nie zamierzały się poddawać. Doprowadziły do remisu 11:11. Zdegustowany takim obrotem sprawy trener Stephane Antiga poprosił o czas, a po nim jego zespół znów zaczął grać skutecznie i konsekwentnie. Zdobył trzy punkty z rzędu i konsekwentnie budował przewagę (16:12, 21:16). Łodzianki rzuciły się do odrabiania strat i… doprowadziły do remisu 21:21. Za chwilę wyszły na prowadzenie 24:22. Rzeszowianki obroniły dwie piłki setowe, ale ostatnie słowo należało do rywalek


Czwartego seta gospodynie zaczęły mocno zdeterminowane prowadząc 5:1 czy 11:3. Nie było dla nich straconych piłek i raz za razem wyprowadzały skuteczne kontry. Wysokiej przewagi wicemistrzynie Polski nie roztrwoniły i to one zagrają o półfinał z Grupą Azoty Chemikiem Police. MVP spotkania została Amanda Coneo.


PGE Rysice Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:22, 25:18, 24:26, 25:20)


STATYSTYKI MECZU

Sponsor Tytularny:

Sponsor główny:

Sponsorzy strategiczni:

Sponsorzy:

Oficjalna woda:

Partnerzy:

Partnerzy medialni:

Miasto Gospodarz: