Aktualności

autor: Kamil Składowski, fot. Piotr Sumara, utworzono: 28 marca 2022 , 10:38

Kampania „Szacunek i wsparcie” w trakcie turnieju finałowego w Nysie

Polska Liga Siatkówki wraz ze Stowarzyszeniem Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju oraz Bractwem Weteranów w Polsce przeprowadziła w Nysie akcję wspierającą tę wyjątkową kampanię społeczną oraz wspierającą walczący z rosyjskimi najeźdźcami naród Ukraiński.  

Polska Liga Siatkówki od kilku lat wspiera kampanię społeczną „Szacunek i Wsparcie”. Celem kampanii jest pogłębienie szacunku do polskich barw narodowych, munduru wojskowego oraz uwrażliwienie społeczeństwa na problemy weteranów i ich rodzin. Szczególnie tych, którzy zostali ranni w czasie pełnienia służby lub ponieśli najwyższą cenę - cenę życia. Akcję koordynował major rezerwy Andrzej Pindor.

– Bardzo się cieszę, że możemy być częścią tej kampanii i mówić wspólnie o tak ważnych rzeczach – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Jestem bardzo wdzięczny za udział weteranów w turnieju finałowym TAURON Pucharu Polski, a także za dodatkowy gest z ich strony, przyjęcie do własnego domu uchodźców z Ukrainy.

Starszy chorąży sztabowy w stanie spoczynku Tadeusz Sąsiadek – jeden z zaangażowanych w akcję weteranów –  przyjął do swojego domu dwie rodziny z Tarnopola w Ukrainie. Przed rozpoczęciem półfinałów piłkę drużynom podała symbolicznie sześcioletnia Anastazja, później w akcji brali jeszcze udział jedenastoletni Swietosław i sześcioletni Matwiej. Dla dzieci uciekających z mamami z ogarniętej wojną ojczyzny były to wielkie przeżycie.

Starszy chorąży sztabowy w stanie spoczynku Tadeusz Sąsiadek służył w 34. zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Syrii oraz 1. zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Libanie w ramach sił Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z kolei w ceremonii medalowej wziął udział młodszy chorąży Paweł Cieplik, który pełnił służbę w 13. zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie w 2013 roku.

– Bardzo dziękujemy majorowi Andrzejowi Pindorowi za jego ogromny wkład i wielką pracę przy kampanii. Z pewnością będziemy kontynuowali i rozwijali współpracę – dodaje prezes Popko.

Przed meczami został także oddany hołd i wsparcie walczącym Ukraińcom, spiker przeczytał specjalny komunikat, a kibice zgotowali Ukraińcom minutę oklasków.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Sponsor Tytularny:

Sponsor Strategiczny:

Sponsorzy:

Partnerzy:

Media:

Miasto Gospodarz:

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy