Autor:redakcja
  06.02.2024 godz. 22:23

Drużyna 18. kolejki TAURON Ligi


Po zmianie trenera MOYA Radomka Radom wygrała dwa kolejne mecze, m.in. z Grupą Azoty Chemikiem Police. Ale jej krótką serię przerwało w 18. kolejce UNI Opole, które jest coraz wyżej w tabeli. 

Siatkarki z Opola poprzedni sezon zakończyły na 10. miejscu, a po zakończeniu rozgrywek straciły trzy zawodniczki z podstawowej szóstki. Ubytki udało się uzupełnić i drużyna prowadzona przez Nicolę Vettoriego ma na koncie osiem zwycięstw, o trzy więcej niż w fazie zasadniczej poprzednich rozgrywek. Mimo braku Any Kariny Olayi, opolanki pewnie pokonały MOYA Radomkę. Znów znakomicie zagrała Katarzyna Zaroślińska-Król, wybrana MVP spotkania. Atakowała aż 63 razy, uzyskując 38-procentową skuteczność. Kolejny raz dobrze zagrała 22-letnia rozgrywająca Julia Bińczycka, środkowa Marta Orzyłowska zdobyła aż 14 punktów, a libero Adriana Adamek w czterech setach miała aż 22 obrony.

W rywalizacji trzeciej z drugą drużyną poprzedniego sezonu lepsze okazały się PGE Rysice Rzeszów. Gabriela Orvosova w Łodzi zdobyła aż 25 punktów, z cztero trzy blokiem i dwa zagrywką. W ofensywie niewiele gorsza była Amanda Coneo (23 punkty), a Katarzyna Wenerska potwierdziła dużą klasę. W Grot Budowlanych świetnie radziła sobie libero Justyna Łysiak.

Bez problemów zwyciężył lider z Polic, pokonując KGHM #VolleyWrocław. Na najlepszą zawodniczkę wybrano Agnieszkę Korneluk (80 proc. skuteczności w ataku), a reprezentacyjną formę pokazuje Martyna Łukasik. ŁKS Commercecon stracił punkt w Mielcu. Trudno jednak uznać to za sensację, gdyż ITA TOOLS Stal przestała już być dostarczycielem punktów dla najlepszych. Mistrza Polski ratowała Valentina Diouf, MVP spotkania, zaś po przeciwnej stronie boiska doskonale zaprezentowała się Emilia Mucha (21 pkt., 50 proc. skuteczności w ataku i 4 bloki). Warto dodać, że po bardzo długiej przerwie zagrała Klaudia Alagierska-Szczepaniak, zdobywając siedem punktów.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała źle zaczął mecz z Metalkas Pałacem Bydgoszcz, ale podrażniony wysoko wygrał trzy kolejne sety. MVP została środkowa Joanna Pacak (6 bloków), a Paulina Damaske przyjmowała zagrywki z 63-procentową skutecznością. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Przemysława Michalczyka odniosła Energa MKS Kalisz, w którym przypomniała o sobie Zuzanna Efimienko-Młotkowska, zatrzymując aż sześć ataków siatkarek z Tarnowa.

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...