Autor:redakcja
  02.02.2024 godz. 18:33

Tajlandia gospodarzem finałów finałów Ligi Narodów siatkarek


Volleyball World ogłosiło, że tegoroczne finały siatkarskiej Ligi Narodów zostaną rozegrane w Bangkoku. Była to ostatnia niewiadoma w kalendarzu na 2024 rok.
 
Osiem najlepszych drużyn rundy wstępnej siatkarskiej Ligi Narodów, a wśród nich reprezentacja Tajlandii, od 20 do 23 czerwca będzie walczyć o medale szóstej edycji tych prestiżowych rozgrywek. Finałowy turniej rozgrywany będzie w hali Huamark w Bangkoku. W ubiegłym roku tam rozgrywany był jeden z turniejów fazy wstępnej. 
 
Gospodarz turnieju finałowego siatkarek był ostatnią niewiadomą w tegorocznym kalendarzu siatkarskiej Ligi Narodów. Wcześniej Volleyball World poinformowało, które japońska lokalizacja będzie gościć turnieje fazy wstępnej - wybór padł na Fukuokę. To właśnie tam będą walczyć polscy siatkarze w drugim tygodniu zmagań (4-9 czerwca), z kolei tydzień później (11-16 czerwca) odbędzie się turniej siatkarek - w tym czasie kadra Stefano Lavariniego będzie grała w Hongkongu.
 
Przypomnijmy, turniej finałowy Ligi Narodów mężczyzn będzie rozgrywany ponownie w Polsce. Najlepsi siatkarze o medale będą walczyć od 27 do 30 czerwca w Łodzi.
 
Więcej informacji o kalendarzu tegorocznej edycji VNL można znaleźć tutaj, a pełen harmonogram dostępny jest na stronie Volleyball World.
...
...
...
...