Autor:kk, fot. cev.eu
  31.01.2024 godz. 10:33

Amanda Coneo: W siatkówce nie ma rzeczy niemożliwych


- Rywalki postawiły na mocny i niewygodny serwis, czym sprawiły nam mnóstwo problemów. Uważam, że to właśnie ich dobra zagrywka ustawiła ten mecz - mówiła po meczu z Vakifbankiem Stambuł w Lidze MIstrzyń Amanda Coneo, przyjmująca PGE Rysic Rzeszów.

TAURON Liga: W meczu z VakifBankiem Stambuł była pani najlepiej punktującą zawodniczką i liderką PGE Rysic (20 pkt, 51 proc. skuteczności ataku). Nie wystarczyło to jednak do mocniejszego przeciwstawienia się faworytkom z Turcji.

Amanda Coneo, przyjmująca PGE Rysic: Myślę, że rywalki zagrały niesamowicie. Przede wszystkim rozbiły nas swoją zagrywką. W trzecim secie miałyśmy jednak swoje szanse, żeby domknąć tą partię na swoją korzyść i przedłużyć mecz, ale tego nie zrobiłyśmy. Trzeba wyciągnąć wnioski, jeszcze bardziej naciskać na rywalki i zobaczymy jak to będzie wyglądało w rewanżu w Stambule. Na pewno damy z siebie wszystko i będziemy walczyć do końca. Mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony.

TAURON Liga: Przed meczem z VakifBankiem pewne było, że dużą rolę odegra zagrywka, która miała być waszym atutem, ale zarówno w zagrywce, jak i przyjęciu rywalki były od was lepsze.

Widać było, że postawiły na mocny i niewygodny serwis, czym sprawiły nam mnóstwo problemów. Uważam, że to właśnie ich dobra zagrywka ustawiła ten mecz. Tak to czuję.

TAURON Liga: W rewanżowym meczu Ligi Mistrzyń w Stambule pozostanie wam liczyć na jakąś niespodziankę?

W siatkówce nie ma rzeczy niemożliwych. Zobaczymy co się wydarzy. Mam nadzieję, że spiszemy się dobrze.

TAURON Liga: Teraz wracacie do rywalizacji w TAURON Lidze, gdzie już w sobotę rozegracie mecz w Łodzi z Grot Budowlanymi. To już będzie wasza trzecia konfrontacja z tym zespołem w tym sezonie licząc rozgrywki TAURON Pucharu Polski.

Musimy się nastawić na zupełnie inne spotkanie niż to, które rozgrywałyśmy wcześniej z Budowlanymi. Teraz to one zagrają u siebie i na pewno będą chciały wykorzystać ten atut. My z kolei powinnyśmy się przygotować na jeszcze trudniejszy mecz. Uważam jednak, że spisujemy się dobrze. Pojedziemy tam żeby rozegrać dobre spotkanie i zrobić wszystko, żeby wygrać.

TAURON Liga: Ostatnie mecze PGE Rysic pokazują, że jest pani w dobrej dyspozycji fizycznej i gra skutecznie w ataku. Czuje pani, że jest teraz w formie?

Mam nadzieję, że będę mogła jak najdłużej utrzymać taki poziom gry w ataku. Nie chcę jednak zapeszać, żeby się nie okazało, że w następnym meczu będzie pod tym względem gorzej. Wierzę jednak w siebie i w koleżanki z zespołu, więc mam nadzieję, że będzie dobrze.

TAURON Liga: Od początku stycznia rozgrywacie wiele meczów na wszystkich frontach, więc na pewno nie jest łatwo utrzymać równy poziom gry.

Pojawia się oczywiście zmęczenie, ale staramy się o tym nie myśleć. Koncentrujemy się z meczu na mecz i staramy się grać w każdym spotkaniu jak najlepiej.

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...