Autor:redakcja
  30.01.2024 godz. 15:14

Drużyna 17. kolejki TAURON Ligi


Lider TAURON Ligi zrewanżował się aktualnemu mistrzowi Polski za przegraną w pierwszej rundzie i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Dlatego w drużynie kolejki są cztery siatkarki Grupy Azoty Chemika Police.

12 listopada 2023 roku, w szóstej kolejce, przerwana została zwycięstwa seria Grupy Azoty Chemika Police. Dokonał tego broniący tytułu ŁKS Commercecon Łódź, zwyciężając po tie-breaku. Długo była to jedyna przegrana lidera, ale w 16. serii w Szczecinie niespodziewanie wygrała MOYA Radomka Radom. Mistrzynie Polski grały coraz lepiej, dlatego przed rewanżem w Łodzi trudno było wskazać faworyta. Gospodynie zaczęły bardzo dobrze, jednak od drugiego seta dominował już Chemik, wygrywając 3:1. MVP została środkowa Iga Wasilewska, zdobywając 16 punktów, podobnie jak Agnieszka Korneluk, która atakowała z niemal 80-procentową skutecznością. Trudno byłoby o sukces, gdyby nie doskonała postawa Martyny Łukasik (23 punkty z 58-procentową skutecznością), która bezbłędnie przyjmowała zagrywkę, podobnie jak libero Martyna Grajber-Nowakowska, która - przypomnijmy - kończyła poprzednie rozgrywki jako zawodniczka ŁKS Commercecon.

Wygrały PGE Rysice Rzeszów, wiceliderki TAURON Ligi. Mimo że mecz trwał trzy sety, bo łatwo nie było. Ale w rzeszowskiej drużynie doskonale zagrała Gabriela Orvosova, znajdująca się w bardzo wysokiej dyspozycji, podobnie jak Magdalena Jurczyk. Trzeci w tabeli BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała pokonał w Kaliszu Energę MKS, po raz pierwszy występującą pod wodzą Przemysława Michalczyka. Bielszczanki były wyraźnie lepsze, a w rolach głównych wystąpiły Kertu Laak (MVP), świetnie serwująca i prowadząca grę Julia Nowicka (6 pkt.) oraz Martyna Borowczak, która oprócz dobrego przyjęcia zagrywki miała aż 14 obron.

Łódzkie drużyny zamieniły się miejscami, gdyż potknięcie ŁKS Commercecon wykorzystali Grot Budowlani, wygrywając w Bydgoszczy z Metalkas Pałacem. Gospodynie dzielnie się broniły, ale nie znalazły sposobu na zatrzymanie Mackenzie May (20 pkt., 55 proc. skuteczności), a Justyna Łysiak podbiła w obronie aż 19 piłek. 

Znów z bardzo dobrej strony pokazała się Angelika Gajer, prowadząc MOYA Radomkę Radom do zwycięstwa nad KGHM #VolleyWrocław. Rozgrywająca została wybrana na najlepszą zawodniczkę meczu, a my wyróżniliśmy też środkową Martynę Świrad, która atakowała z 78-procentową skutecznością, dokładając cztery asy i trzy punktowe bloki. Drużynę kolejki uzupełnia Emilia Mucha, MVP meczu ITA TOOLS Stali Mielec z Grupą Azoty Akademią Tarnów.

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...