Autor:redakcja
  18.01.2024 godz. 11:39

Drużyna 15. kolejki TAURON Ligi


Mecz lidera z wiceliderem  był długi, przyniósł wiele emocji, a po raz drugi w tym sezonie lepszy okazał się Grupa Azoty Chemik Police, powiększając przewagę nad PGE Rysicami Rzeszów. W 15. kolejce doszło też do sensacji...

W rozegranym na rzeszowskim Podpromiu hicie prowadzące w TAURON Lidze policzanki udowodniły swoją wyższość, w czym duża zasługa wyrównanej kadry. Trener Marco Fenoglio ma w kadrze obecne lub byłe reprezentantki, dlatego ma możliwość reakcji w trudnych momentach. Tak też było w spotkaniu z PGE Rysicami. Na najlepszą zawodniczkę została wybrana Monika Fedusio, co jest potwierdzeniem, że jej wybór na MVP poprzedniego sezonu nie był przypadkiem. Z pewnością cieszy to Stefano Lavariniego, bo po długiej przerwie w grze spowodowanej kontuzją, do reprezentacyjnej formy wraca Martyna Łukasik. W drużynie kolejki znalazła się Agnieszka Korneluk z Grupy Azoty Chemika, najlepsza polska środkowa, trzecią wyróżnioną policzanką jest Elizabet Inneh-Varga, która zdobyła aż 31 punktów, a czwartą - Marlena Kowalewska, wygrywająca rywalizację z Xia Ding, mistrzynią olimpijską.

W zespole wicemistrzyń Polski bardzo dobrze spisywała się libero Aleksandra Szczygłowska, bezbłędnie przyjmująca zagrywkę i świetnie broniąca. W 15. kolejce znakomicie prezentowały się atakujące, dlatego poza drużyną gwiazd jest Gabriela Orvosova, która też zdobyłą 31 punktów. 

- Będziemy się cieszyć z każdej zdobyczy punktowej - zapowiadał przed meczem z Grot Budowlanymi Łódź Mateusz Grabda, trener ITA TOOLS Stali Mielec. Beniaminek sprawił sensację, odnosząc drugie kolejne zwycięstwo. Do drużyny kolejki nominowaliśmy dwie mielczanki: Polę Nowacką (MVP) oraz Izabelę Bałucką. Wśród pokonanych świetnie wypadła Małgorzata Lisiak, rekordzistka kolejki w liczbie punktowych bloków (8). 

Cenną wygraną na wyjeździe zanotowało UNI Opole, pokonując Energę MKS Kalisz. Najlepszą zawodniczką była przyjmująca Marta Pamuła, która zdobyła 19 punktów, z czego wiele w kluczowych momentach spotkania. Doskonały występ zanotowała libero Adriana Adamek, przyjmująca zagrywkę z 75-procentową skutecznością, dokładając do tego 18 obron. 

Ostatnie miejsce opuścił Metalkas Pałac Bydgoszcz, wygrywając z #VolleyWrocław. Atakująca Joanna Sikorska zdobyła aż 30 punktów, a środkowa Dominika Witowska zablokowała pięć ataków. Tabelę TAURON Ligi zamyka Grupa Azoty Akademia Tarnów, która przegrała z BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała. Grę zwycięskiego zespołu doskonale prowadziła Julia Nowicka (MVP), a klasę kolejny raz pokazała doświadczona Regiane Bidias (70 proc. skuteczności w ataku, 7 bloków).

Mecz ŁKS Commercecon Łódź z MOYA Radomką Radom zostanie rozegrany dopiero w marcu.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...