Autor:redakcja
  17.01.2024 godz. 20:42

Joanna Ciesielczyk: Chcemy być w turnieju finałowym Pucharu Polski


Niespodzianki w Warszawie nie było. Lider drugiej grupy II ligi KSG przegrał z BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Zwycięski zespół awansował do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Grupą Azoty Akademia Tarnów.

W meczu z KSG po 13 punktów dla drużyny gości zdobyły Joanna Ciesielczyk i Martyna Borowczak. Bielszczanki miały 11 bloków oraz 10 asów serwisowych. - Starałyśmy się, żeby mecz od pierwszych piłek przebiegał po naszej myśli - mówiła po spotkaniu Ciesielczyk. - Na pewno nie zlekceważyłyśmy naszych przeciwniczek. Skupiałyśmy się przede wszystkim na własnej grze i to zaprocentowało. Trener wystawił na boisko zawodniczki, które na co dzień zbyt dużo nie grały. Bardzo cieszymy się, że mogłyśmy wyjść, zagrać cały mecz i wziąć odpowiedzialność na siebie.

Jak podkreśliła Ciesielczyk, spotkanie zostało wygrane w fajnej atmosferze i dobrych humorach zespół mógł udać się do domu. - Cieszę się, że zdobyłam tyle punktów i każdy mecz jest dla mnie ważnym doświadczeniem. Ogrywam się w zespole z dziewczynami. Jest to dla mnie bardzo ważne - powiedziała.

W tabeli TAURON Ligi bielszczanki zajmują trzecie miejsce, ustępując tylko zespołom z Polic i Rzeszowa. Z układu gier wynika, że mają ogromne szanse, żeby zakwalifikować się do finałowej czwórki rozgrywek o TAURON Puchar Polski.

- W kążdym meczu będziemy dawać z siebie wszystko i chcemy być w turnieju finałowym Pucharu Polski i walczyć o to trofeum. Jesteśmy zadowolone z naszych wyników w tym sezonie oraz z naszego podejścia do gry, z tego jak to wszystko funkcjonuje i nic tylko do przodu. Oby tak dalej albo i jeszcze lepiej - zakończyła Ciesielczyk.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...