Autor:rd, fot. Türkiye Voleybol Federasyonu
  16.01.2024 godz. 19:26

Grot Budowlani Łódź zagrają w Pucharze CEV

Grot Budowlani zakończyli fazę grupową Ligi Mistrzyń z dwoma zwycięstwami. W ostatniej kolejce przegrali z Fenerbahce Opet Stambuł i zajęli trzecie miejsce.

Łodzianki miały jeszcze teoretyczne szanse na drugą pozycję w grupie C, ale musiałyby wygrać w Stambule i liczyć, że SC Poczdam przegra z najsłabszym w grupie Calcitem Kamnik. Chyba w Grot Budowlanych nie wierzono w taką ewentualność, bo przeciwko liderowi trener Maciej Biernat nie wystawił najsilniejszego składu. Zabrakło atakującej Any Bjelicy, Mackenzie May wchodziła tylko na zagrywkę, a Ewelina Wilińska pod koniec pierwszego seta ustąpiła miejsca Martynie Łazowskiej. Za to Stefano Lavarini posłał na boisko wszystkie gwiazdy, z Magdaleną Stysiak i Edą Erdem na czele.

Gospodynie zaczęły mecz od prowadzenia 5:0, a łodzianki nie mogły przebić się przez blok. Później było już nieco lepiej, ale nie na tyle, żeby zagrozić faworytkom. Dobrze spisywała się Weronika Sobiczewska, zaś w obronie kapitalnie podbijała ataki rywalek Justyna Łysiak. W drugim i trzecim secie Grot Budowlani długo toczyli wyrównaną walkę, jednak w końcówkach siatkarki Fenerbahce pokazywały, dlaczego są kandydatkami do zwycięstwa nie tylko w grupie, ale w całych rozgrywkach.

Łódzka drużyna zakończyła występy w Lidze Mistrzyń na trzeciej pozycji i zagra w Pucharze CEV.

Fenerbahce Opet Stambuł - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:19, 25:17)