Autor:kk, fot. cev.eu
  30.11.2023 godz. 09:34

Gabriela Orvošová: Pozytywne dwa sety podniosą nas mentalnie


PGE Rysice Rzeszów przegrały w Lidze Mistrzyń z Imoco Conegliano 1:3, ale w dwóch setach grały jak równe z równymi, z faworytkami rozgrywek.

TAURON Liga: Czy dotkliwie przegrane pierwsze dwa sety meczu z Conegliano, to efekt znakomitej gry rywalek, które były w tej pierwszej fazie meczu wręcz nie do zatrzymania?

Gabriela Orvošová, atakująca PGE Rysic: W pierwszych dwóch setach prawie nas nie było na boisku, a wynikało to z tego, że Conegliano świetnie broniło i było bardzo dobrze przygotowane na nas pod względem taktycznym. Na szczęście od trzeciego seta znalazłyśmy również inne rozwiązania w naszej grze; były to nie tylko mocne ataki, ale też kiwki, czy obicia bloku. Przycisnęłyśmy też bardziej rywalki naszą zagrywką i okazało się, że one miały problemy w przyjęciu. Miałyśmy na koncie kilka asów serwisowych. Dzięki temu wróciłyśmy do gry. Szkoda tylko że tych atutów nie pokazałyśmy w końcówce czwartego seta, która nam nie wyszła. 

TAURON Liga: Prowadziłyście już w czwartej partii 16:12, ale w końcówce spotkania wyszło doświadczenie i duża klasa drużyny Conegliano?

Oczywiście. Trzeba wziąć pod uwagę jaki one mają mocny zespół. To jest klasa na każdej pozycji, niezależnie od tego, kto tam wejdzie na boisko, bo wszystkie dziewczyny u nich grają bardzo dobrze.

TAURON Liga: Wygrany trzeci set i duża szansa na zwycięstwo także w czwartej partii z takim zespołem jak Conegliano podbuduje was mentalnie na przyszłość i może pozwoli uwierzyć w to, że przy następnej okazji pokusicie się jeszcze o coś więcej?

Na pewno chciałybyśmy z nimi walczyć jak równy z równym przez cały mecz. Na wyjeździe będzie nam ciężko, ale myślę, że te pozytywne dwa sety dadzą nam dużo mentalnie na kolejne spotkania TAURON Ligi i Ligi Mistrzyń.

TAURON Liga: Po niemrawym początku meczu rozkręcała się pani z każdą akcją i od trzeciego seta była już liderką PGE Rysic zdobywając najwięcej punktów dla zespołu.

Szkoda, że tak mi nie poszło od początku spotkania, ale cieszy to, że w dalszej części meczu moja dyspozycja była już lepsza.

TAURON Liga: Przed wami maraton meczów zarówno w Lidze Mistrzyń, jak i TAURON Lidze, w której ostatnio w okazałym stylu pokonałyście BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. To świadczy o tym, że jesteście w coraz lepszej dyspozycji?

Tych meczów do rozegrania mamy faktycznie bardzo dużo i do wszystkich trzeba się jak najlepiej przygotować. Nie mamy praktycznie czasu na odpoczynek, ale na treningach robimy wszystko żeby być w gotowości do gry i wygrywać z kolejnymi przeciwnikami.

TAURON Liga: W niedzielę zmierzycie się u siebie z Grupą Azoty Akademią Tarnów, czyli zespołem z dolnej części tabeli, który nie będzie faworytem...

Ja zawsze powtarzam, że w TAURON Lidze nie można lekceważyć żadnego przeciwnika. Do każdego meczu trzeba podchodzić z taką samą motywacją i grać na maksimum swoich możliwości.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...