Autor:redakcja
  21.11.2023 godz. 12:40

Drużyna 7. kolejki TAURON Ligi


W siódmej kolejce TAURON Ligi doszło do niespodzianki, jaką była przegrana MOYA Radomki Radom z UNI Opole. Najciekawiej zapowiadający się mecz - aktualnego wicemistrza Polski i brązowym medalistą - był zaskakująco jednostronny.

MOYA Radomka przed sezonem wzmocniła się m.in. reprezentantkami Polski, Niemiec i Kanady, a jej duże aspiracje potwierdziło pokonanie w Rzeszowie PGE Rysic. Radomianki musiały jednak uznać wyższość UNI Opole, które do faworytów się nie zaliczało. Stąd w naszej drużynie kolejki liczna reprezentacja opolskiego klubu. Wyróżniliśmy rozgrywającą Julię Bińczycką, atakującą Oliwię Sieradzką, wybraną MVP spotkania, libero Adrianę Adamek oraz środkową Martę Orzyłowską. Ta ostatnia miała cztery punktowe bloki, a w sumie zdobyła 12 punktów. Sieradzka była skuteczna w ataku (20 pkt.), a Adamek imponowała grą w obronie (16 udanych interwencji). Dzięki nim UNI odniosło trzecie zwycięstwo w tym sezonie, awansując na siódme miejsce w tabeli, przed zespół z Radomia.

Najciekawiej zapowiadała się rywalizacja w Rzeszowie, dokąd przyjechali Grot Budowlani. PGE Rysice zaprezentowały się świetnie, a ich przeciwniczki tylko w trzeciej partii zdołały się skutecznie przeciwstawić. Doskonale zagrała Amanda Coneo, co potwierdzają statystyki wszystkich elementów. Kolumbijska skrzydłowa tylko dwa razy została zatrzymana blokiem i raz się pomyliła. Zdobyła 17 punktów, z czego trzy blokiem, a ma 177 cm wzrostu. Na razie więc rzeszowscy fani nie mają powodu, żeby tęsknić za Jeleną Blagojević. Doskonale spisały się też Weronika Centka (4 bloki i 63 proc. w ataku) oraz Gabriela Orvosova, wyjaśniająca wszystkie trudne sytuacje. Klasę potwierdziła też Katarzyna Wenerska.

Zgodnie z przewidywaniami zwycięstwa odniosły BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, Grupa Azoty Chemik Police i ŁKS Commercecon Łódź. Wszyscy potentaci przekonali się jednak, że w TAURON Lidze nie można nikogo lekceważyć. Siatkarki z Bielska-Białej i Polic straciły po secie, a mistrzynie Polski musiały w jednej partii gonić wynik. W uniknięciu poważniejszych strat pomogły ich liderki - młode i bardzo utalentowane polskie skrzydłowe: Martyna Łukasik, Julita Piasecka i Paulina Damaskę - wszystkie wybrane na najlepsze zawodniczki meczu.

MVP została też Aleksandra Cygan, środkowa Energi MKS Kalisz, zdobywając aż 15 punktów, najwięcej w swoim zespole. Złożyły się na to dwa asy, pięć bloków i 73-procentowa skuteczność w ataku. Był to więc występ bliski perfekcji. Pięć ataków rywalek zatrzymała też Agnieszka Korneluk z Grupy Azoty Chemika. Drużynę kolejki uzupełnia Izabela Śliwa, libero kaliskiej drużyny.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...