Autor:kk, fot. PGE Rysice Rzeszów
  20.11.2023 godz. 10:36

Amanda Coneo: Jesteśmy już lepiej zgrane


Amanda Coneo twierdzi, że po porażce w Policach PGE Rysice Rzeszów były w trudnej sytuacji. - Ale od jakiegoś czasu utrzymujemy dobry rytm gry i bardzo sobie pomagamy na boisku - dodaje siatkarka z Kolumbii.

TAURON Liga: PGE Rysice wygrały z Grotem Budowlani Łódź 3:1, a pani została wybrana MVP tego meczu. To dodatkowy powód do radości?

Amanda Coneo, przyjmująca PGE Rysic Rzeszów: Dla mnie najważniejsze jest to, że mogłam pomóc drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Każda z nas wspomagała zespół i dołożyła swoją cegiełkę do wygranej. Uważam, że po porażce w Policach byłyśmy w trudnej sytuacji, ale od jakiegoś czasu utrzymujemy dobry rytm gry i bardzo sobie pomagamy na boisku. Jestem też oczywiście szczęśliwa, że dostałam wyróżnienie i statuetkę, ale najbardziej cieszy mnie zespołowa gra i zwycięstwo naszej drużyny.

TAURON Liga: Mecz z Grotem Budowlani zaczęłyście od mocnego uderzenie wygrywając dwa pierwsze sety do 15. W trzeciej partii pojawiła się dekoncentracja?

Uważam, że nie, bo wiedziałyśmy, że rywalki w każdej chwili mogą wrócić do gry i podnieść swój poziom. To jest przecież bardzo dobry zespół, który do tej pory wygrał prawie wszystkie spotkania. Wiedziałyśmy, że Budowlani mogą zareagować w ten sposób, jak zrobiły to w trzecim secie. Potem jednak wywarłyśmy jeszcze większą presję na rywalkach i to było kluczowe, żeby wygrać to spotkanie za trzy punkty.

TAURON Liga: W ataku imponowała pani dużą skutecznością (46 proc.) i dostawała od rozgrywającej sporo piłek. To znaczy, że zgranie jest już na lepszym poziomie niż wcześniej?

Cały czas pracujemy, żeby ta komunikacja między nami była jak najlepsza. Na początku sezonu wyglądało to gorzej niż teraz. Mamy już jednak za sobą więcej treningów i meczów. Dużo o tym rozmawiałyśmy i ćwiczyłyśmy to zgranie, więc na pewno są już tego efekty i lepiej się rozumiemy na boisku.

TAURON Liga: Przed PGE Rysicami trudne spotkania – najpierw ligowe w Bielsku-Białej z aktualnym liderem rozgrywek – BKS-em BOSTIK ZGO, który jest wciąż niepokonany, a w przyszłą środę na Podpromiu rywalizacja w Lidze Mistrzyń z A. Carraro Imoco Conegliano. Te mecze będą sprawdzianem waszej aktualnej dyspozycji?

Myślę, że to na czym powinnyśmy się skupić w tych meczach, to wyjść na boisko z dobrym nastawieniem, dać z siebie wszystko i pokazać możliwie najlepszą siatkówkę. Nie ma większego znaczenia kto jest naszym rywalem. My musimy skoncentrować się na swojej grze i robić swoje.

TAURON Liga: Czy miała już pani okazję zobaczyć w akcji drużynę z Bielska-Białej albo zna jakieś zawodniczki z tego zespołu?

Znam atakującą Kertu Laak, która podobnie jak ja grała w lidze francuskiej i miałyśmy okazję ze sobą rywalizować. Nie widziałam jej jeszcze w akcji w TAURON Lidze, ale domyślam się, że gra dobrze, bo jest naprawdę dobrą zawodniczką.

TAURON Liga: Z drużyną A. Carraro Imoco Conegliano miała pani okazję rywalizować podobnie jak zespół z Rzeszowa w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.

Na pewno czeka nas z nimi bardzo trudny mecz, ale zagramy u siebie, więc mocno liczymy na wsparcie naszych kibiców. Mam nadzieję, że pokażemy się z jak najlepszej strony.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...