Autor:redakcja, Facebook Białystok
  15.11.2023 godz. 22:01

Marcin Wojtowicz trenerem BAS-u Białystok


Marcin Wojtowicz trenerem I-ligowego KS BAS Kombinatu Budowlanego Białystok - poinformował klub w mediach społecznościowych.

45-letni szkoleniowiec zastąpi na stanowisku Sebastiana Grzegorka, który prowadził zespół od 2017 roku. Teraz oddaje stery, ale nie opuszcza klubu - pozostaje jego wiceprezesem i drugim trenerem.

Marcina Wojtowicza nie trzeba przedstawiać fanom żeńskiej siatkówki w Polsce. W ostatnich pięciu sezonach trzykrotnie wygrał rozgrywki I ligi – w 2019 i 2020 roku z Joker Świecie i w 2022 roku z Grupa Azoty Akademia Tarnowska. Po awansie prowadził te zespoły także w rozgrywkach TAURON Ligi.

Absolwent krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, karierę trenerską rozpoczął w MKS-ie Muszynianka Muszyna – wówczas jednym z najlepszych klubów w kraju, początkowo jako szkoleniowiec drużyn młodzieżowych, a później statystyk i asystent trenera. Marcin Wojtowicz w swoim CV ma także pracę w Sparcie Warszawa, Wiśle Kraków czy Developresie Rzeszów, a także w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu i reprezentacji Polski juniorek.

Witamy na pokładzie i mamy nadzieję, że w KS BAS trener Wojtowicz już w tym sezonie wzbogaci swój dorobek o kolejny medal... - czytamy na Facebooku białostockiego klubu.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...