Autor:redakcja, Fot. Piotr Sumara
  15.11.2023 godz. 10:41

Zapraszamy na losowanie trzeciej rundy TAURON Pucharu Polski


Rozpoczyna się rywalizacja o TAURON Puchar Polski siatkarek. To już 67. edycja tej imprezy, która zacznie się w grudniu, a triumfatora poznamy 17 marca.

Za nami już dwie rundy rywalizacji, w których zagrały drużyny z pierwszej i drugiej ligi. W rozgrywkach pozostały ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki (3:1 z MKS COPCO Imielin), UJ CM Solna Wieliczka (3:0 z Trans-Ann Płomieniem Sosnowiec), ENEA Energetyk Poznań (3:1 KS BAS Kombinatem Budowlanym Białystok) oraz drugoligowy KSG Warszawa (3:0 z LTS Legionovią Legionowo). W trzeciej rundzie dołączy do nich 12 drużyn z TAURON Ligi.

Losowanie par rozpocznie się w środę 15 listopada o godz. 19, a transmisję będzie można oglądać na kanale Siatkarskie Ligi w Youtube (LINK DO RELACJI). Nie będzie rozstawiania zespołów, więc już w 1/8 mogą na siebie trafić finaliści sprzed roku, czyli Grupa Azoty Chemik Police i ŁKS Commercecon Łódź. Według regulaminu, gospodarzami spotkań w pierwszej kolejności będą kluby z drugiej i pierwszej ligi, a jeśli los zetknie z sobą parę z tego samego poziomu, mecz zostanie rozegrany w hali drużyny, która na zakończenie poprzedniego sezonu była wyżej w tabeli. Dlatego ŁKS Commercecon będzie zawsze grał u siebie (z wyjątkiem rywalizacji z pierwszo- i drugoligowcem), a UNI Opole, które zajęło 11. miejsce, niezależnie od przeciwnika będzie grać na wyjeździe.

Mecze trzeciej rundy zaplanowane są na 20 grudnia, jednak jest możliwość ustalenia przez zainteresowane zespoły innego terminu. Możliwości jest wiele, gdyż ćwierćfinał ma zostać rozegrany 17 lutego. Turniej finałowy z udziałem czterech klubów odbędzie się 16 i 17 marca 2024 roku. Tytułu broni Grupa Azoty Chemik Police, który dziewięć razy sięgał po trofeum.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...