Autor:red, fot. MOYA Radomka Radom
  30.10.2023 godz. 21:31

Grupa Azoty Akademia Tarnów ma nowego trenera


Błażej Krzyształowicz został trenerem drużyny Grupa Azoty Akademia Tarnowska. W nowej roli zadebiutuje w niedzielnym meczu z ŁKS Commercecon w Łodzi.

W ubiegłym tygodniu z tarnowskim klubem rozstał się Marcin Wojtowicz, którego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron, na wniosek szkoleniowca. W spotkaniu z BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała zespół poprowadził Michał Madejski, dotychczasowy asystent. Tarnowianki przegrały 0:3 i była to czwarta porażka w tym sezonie. Trzeba jednak przypomnieć, że ubiegłoroczny beniaminek grał z Grupą Azoty Chemikiem Police i Grot Budowlanymi Łódź, a jedyny punkt zdobył z #VolleyWrocław.

Krzyształowicz został oficjalnie zatrudniony w poniedziałek. - Naszemu nowemu trenerowi życzymy powodzenia w pracy. Liczymy, że obudzi potencjał drzemiący w naszej drużynie i skieruje ją na właściwe tory, co przyczyni się do znacznej poprawy wyniku sportowego. Jest to kolejny krok w stronę budowania stabilności klubu oraz jego przyszłości - napisano w oświadczeniu Grupy Azoty Akademii Tarnów.

Nowy trener w poprzednim sezonie prowadził MOYA Radomkę Radom, zajmując z nią dziewiąte miejsce. Wcześniej z Grot Budowlanymi dwa razy był wicemistrzem Polski, w 2018 roku triumfował w TAURON Pucharze Polski, a także trzykrotnie w Superpucharze. 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...