Autor:redakcja
  24.10.2023 godz. 12:22

Drużyna 3. kolejki TAURON Ligi


Już tylko trzy drużyny w TAURON Lidze mają na koncie komplet zwycięstw. Nie ma wśród nich aktualnego mistrza i wicemistrza Polski.

Najciekawsze spotkania trzeciej kolejki rozegrane zostały w Łodzi i Rzeszowie. W łódzkiej Sport Arenie ŁKS Commercecom, złoty medalista poprzedniego sezonu, zmierzył się z BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, czwartą drużyną rozgrywek. Niespodziewanie lepsze okazały się bielszczanki, nie tracąc nawet seta, zaś mistrz Polski przegrał po raz drugi w obecnych rozgrywkach. Kolejny raz bardzo dobrze zagrała Kertu Laak, nowa atakująca BKS Bostik ZGO, która zdobyła aż 20 punktów, mając 47-procentową skuteczność. Łódzkim kibicom przypomniała się środkowa Joanna Pacak, była ełkaesianka, blokując aż pięć ataków rywalek. W drużynie kolejki znalazła się także Paulina Damaske, dobrze przyjmująca zagrywkę i skuteczna w ataku.

Pierwszy raz w tym sezonie przegrały PGE Rysice Rzeszów, ulegając w swojej hali MOYA Radomce Radom. To niespodzianka, gdyż podopieczne Stephane'a Antigi dotąd prezentowały się bardzo dobrze, a wzmocniony latem zespół z Radomia - nie zachwycał. Po pięciu setach wygrała drużyna gości, której liderką była Natalia Murek. Bardzo dobrze zagrała też rozgrywająca Marta Łyczakowska, była zawodniczka rzeszowskiego klubu, a Maria Stenzel, jak zwykle imponowała spokojnem i doskonałym ustawianiem się.

Po raz trzeci wygrały też Grupa Azoty Chemik Police i Grot Budowlani Łódź. W drużynie z Polic najlepsza i najskuteczniejsza była Agnieszka Korneluk, ale jej koleżanki na skrzydłach grały nierówno. Za to wśród łodzianek duże możliwości w ofensywie pokazała Mackenzie May (50-procentowa skuteczność przy aż 44 próbach), niewiele gorsza byłą Andrea Mitrović, a środkowa Małgorzata Lisiak zdobyła blokiem aż pięć punktów. Wysoką dyspozycję potwierdziła świetna w obronie Justyna Łysiak, a MVP została młoda rozgrywająca Martyna Łazowska.

Pierwsze zwycięstwo po powrocie do TAURON Ligi odniosła ITA TOOLS Stal Mielec, a jej najlepszą zawodniczką była 23-letnia atakująca Weronika Gierszewska, nabierająca szybko doświadczenia na najwyższym poziomie. Przeciwko UNI Opole zdobyła aż 29 punktów, co było najlepszym wynikiem trzeciej kolejki. Drugi raz - drugi po tie-breaku - wygrał #VolleyWrocław, który nie był faworytem meczu z Energą MKS w Kaliszu. Przyczyniła się do tego dobra postawa środkowej Gabrieli Ponikowskiej, która przed sezonem przeniosła się do Wrocławia z Tarnowa.

Czwarta kolejka TAURON Ligi rozpocznie się w czwartek w Łodzi, gdzie Grot Budowlani zagrają z ITA TOOLS Stalą. Dzień wcześniej w tej samej hali poznamy zdobywcę pierwszego trofeum w tym sezonie - AL-KO Superpucharu Polski. Pretendują do tego ŁKS Commercecon, mistrz kraju, oraz Grupa Azoty Chemik, zdobywca TAURON Pucharu Polski.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...