Autor:JK, fot. #VolleyWrocław
  01.10.2023 godz. 18:02

Przed startem sezonu 2023/2024: #VolleyWrocław znowu liczy na awans do play-off


Siódme miejsce, jakie #VolleyWrocław zajął w sezonie 2022/2023 był jednym z lepszych osiągnięć ostatnich lat. W kolejnym sezonie zespół zdecydowanie chce poprawić ten wynik.

Wrocławianki poprzedni sezon zaczęły od przegranych pierwszych pięciu spotkań. W kolejnych rozkręcały się, ale jak to w sporcie bywa raz wygrywały, raz przegrywały. Na koniec wywalczyły siódme miejsce, pokonując w dwumeczu OnlyBio Pałac Bydgoszcz.

– Wygraliśmy drugi raz z Pałacem i zajęliśmy siódme miejsce na koniec sezonu. Czy mogło być lepiej i mogliśmy być wyżej? Na pewno mieliśmy kilka okazji, w których mogliśmy wygrywać, a których nie wykorzystywaliśmy. Ale jednocześnie uważam, że w sporcie tyle, ile się da, tyle się dostaje. Ze wszystkim tym, co mieliśmy, co działo się po drodze, jakie były okoliczności wszystkich meczów, to wydaje mi się, że możemy być zadowoleni z ostatecznego wyniku – tak podsumował cały sezon trener Michal Mašek.

Budując ekipę na nowy sezon, klub postawił przed wszystkim na sprawdzony i świetnie pracujący duet trenerski Michał Masek i Bartłomiej Bartodziejski.

– Bardzo ważną częścią drużyny jest sztab szkoleniowy. Na czele zespołu wciąż będzie stać słowacko-polski duet trenerski, Michal Mašek - Bartek Bartodziejski. Jest to bardzo dobra, silna para, która pracuje ze sobą już od kilku lat. Dobrze, kiedy trenerzy dogadują się ze sobą niemal bez słów, a myślę, że tak jest w przypadku naszych szkoleniowców. Ich współpraca jest bardzo skuteczna, panowie potrafią wydobywać z zawodniczek kolejne umiejętności, dlatego w tym sezonie ponownie obiecujemy sobie po nich dużo - powiedział prezes #VolleyWrocław, Jacek Grabowski.

Z klubem pożegnały się przede wszystkim Regiane Bidias oraz Joanna Pacak, które były mocnymi punktami ekipy z Wrocławia. W ich miejsce zakontraktowano: przyjmującą Kingę Stronias oraz środkowe: Annę Lewandowską i powracające do Wrocławia Gabrielę Ponikowską i Aleksandrę Gancarz. Do zespołu dołączyła również libero Anna Pawłowska.
W klubie zostały m.in. Julia Szczurowska, Adrianna Szady oraz Julia Stancelewska.

– W porównaniu do poprzedniego sezonu, zespół oraz sztab szkoleniowy uległ dużym zmianom. Jak to bywa w sporcie – część ekipy dostała inne oferty i zaakceptowała je, części siatkarek po prostu nie widzieliśmy już w składzie. Faktycznie w zespole nie mamy już tylu doświadczonych zawodniczek, co rok temu, ale młodość zawsze oznacza dużą waleczność i to może być dla nas budujące. Jeśli chodzi o kontynuację pracy w tym miejscu, to duży wpływ na moją decyzję miało to, że poprzedni sezon spędzony tu, był bardzo dobrym czasem - tak skomentował kolejny rok pracy we Wrocławiu szkoleniowiec Volejek Michał Mašek.

Jak wspomniał pierwszy szkoleniowiec, w sztabie również zaszły spore zmiany. Nowym trenerem przygotowania motorycznego został Marek Świder, który zastąpił na tym stanowisku Bartosza Groffika, a nową statystyczką Aleksandra Tama.

Sezon przygotowawczy wrocławianki zaczęły od trzeciego już z rzędu zwycięstwa w turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix  2023. Na turnieju rozgrywanym przy gdańskim molo Brzeźno, wrocławianki pokonały w grupie Energę MKS Kalisz, ITA TOOLS Stal Mielec i Developres BELLA DOLINĘ Rzeszów. W fazie finałowej ponownie wygrały z zespołem z Tarnowa, w półfinale z UNI Opole, a w finale Grupę Azoty Chemik Police.

– Uwielbiamy ten turniej, niech się odbywa co roku, a my możemy przyjeżdżać nad polskie morze i wygrywać – cieszył się po spotkaniu Jacek Grabowski, prezes #VolleyWrocław, a MVP turnieju Agata Wawrzyńczyk dodała: – Cieszymy się z sukcesu, bo było naprawdę ciężko. Dałyśmy radę jako drużyna i zamknęłyśmy spotkanie w dwóch setach.
We wrześniu wrocławianki wzięły udział w I Memoriale Michała Cichego. W pierwszym spotkaniu przegrały z Grot Budowlani Łódź, zaś w walce o brąz pokonały w tie-breaku ŁKS Commercecon Łódź.

Ostatnim sprawdzianem #VolleyWrocław przed rozpoczynającym się sezonem TAURON Ligi był udział w 19. turnieju Amica CUP 2023. W rywalizacji, poza podopiecznymi Michała Maška, zagrały: czeski zespół Dukla Liberec, węgierski Vasas Obuda Budapest oraz niemiecki Dresdner Sportclub. Rywalizacja w tym międzynarodowym turnieju nie była udana dla Volejek. Pierwsze spotkanie z węgierską drużyną wrocławianki przegrały 1:3. Drugie z Duklą Liberec i trzecie z Dresdner SC zakończyły się zwycięstwami rywalek po 3:0.

Skład #VolleyWrocław w sezonie 2023/2024 TAURON Ligi:

Rozgrywające: Adrianna Szady, Lucie Muhlsteinova
Atakujące: Julia Szczurowska, Julia Stancelewska
Przyjmujące: Anna Bączyńska, Kinga Stronias, Aleksandra Gromadowska
Środkowe: Aleksandra Gancarz, Gabriela Ponikowska, Anna Lewandowska
Libero: Joanna Chorąża, Anna Pawłowska
Trener: Michal Mašek
Przyszły: Anna Pawłowska, Aleksandra Gancarz, Gabriela Ponikowska, Anna Lewandowska, Kinga Stronias
Odeszły: Łucja Kuriata, Dominika Witowska, Zuzanna Kamińska (zakończyła karierę z powodu kontuzji), Joanna Pacak, Barbara Cembrzyńska, Regiane Biadias.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...