Autor:red, fot. OnlyBio Pałac Bydgoszcz
  30.09.2023 godz. 14:43

Przed startem sezonu 2023/2024: OnlyBio Pałac Bydgoszcz


Poprawić wynik z poprzedniego sezonu - to motto Only Bio Pałacu Bydgoszcz, który poprzednie rozgrywki zakończył na ósmym miejscu w tabeli. Warto dodać, że drużyna od 31 sezonów występuje na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Only Bio Pałac zakończył poprzedni sezon na ósmym miejscu w tabeli, to było dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę wielką stratę, jaką był wyjazd do Włoch w trakcie rozgrywek Moniki Gałkowskiej. Atakująca w 12 spotkaniach zdobyła aż 164 punkty, co daje średnią 22 na mecz. Po szóstej kolejce bydgoszczanki zajmowały czwartą pozycję w tabeli TAURON Ligi, jednak mimo brali swojej liderki tylko raz spadły poniżej ósmej lokaty.

Tworzenie nowego zespołu zaczęto w Bydgoszczy tuż po zakończeniu poprzednich rozgrywek, podpisując nowy kontrakt z Jakubem Tęczą. Młody szkoleniowiec w lutym zastąpił Mirosława Zawieracza, którego wcześniej był asystentem. Nie mógł liczyć jednak na komfortowe wakacje, gdyż po zakończeniu rozgrywek zakończenie kariery ogłosiła Magdalena Mazurek, która była rozgrywającą Pałacu w sumie przez osiem sezonów. Mazurek nie odeszła z Only Bio Pałacu, jednak zamiast kierować grą, została menedżerką drużyny, zamieniając na tej funkcji Ewę Kowalkowską.

To nie był koniec strat, gdyż z gry zrezygnowała też przyjmująca Ewelina Żurowska, która w bydgoskim zespole była od 20111 roku, z krótką przerwą na występy w Enerdze MKS Kalisz. Odeszła również inna z kluczowych siatkarek - środkowa Kinga Różyńska, czołowa blokująca ligi. Pożegnano też Holenderkę Anneclaire Ter Brugge, która zastąpiła Gałkowską.

W Bydgoszczy nie załamywali jednak rąk i szybko stworzyli nową drużynę, która ma opierać się na rozgrywającej Paulinie Bałdydze, przyjmującej Poli Nowakowskiej (brązowa medalista tegorocznej letniej uniwersjady), libero Agacie Witkowskiej, a także pozyskanych latem Dominice Witowskiej (#VolleyWrocław), Aleksandrze Lipskiej (Balducci Macerata, a wcześniej m.in. Grupa Azoty Chemik Police) i Joannie Sikorskiej (Grupa Azoty Chemik).

Wydaje się, że powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu będzie sukcesem OnlyBio Pałacu, choćby dlatego, że np. MOYA Radomka Radom, która była dziewiąta, bardzo się wzmocniła. W przedsezonowych sparingach zespół z Bydgoszczy dwa razy przegrał z UNI Opole (10. pozycja).

Piotr Makowski, prezes klubu, jest jednak optymistą. - Mamy plan, by wrócić tam gdzie jest miejsce Pałacu czyli wśród czołowych zespołów żeńskiej elity. To będzie nasz już 32. sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej z rzędu - przywitał wszystkich na pierwszym treningu Piotr Makowski, prezes klubu.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz zacznie rozgrywki 8 października meczem u siebie z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów.

Kadra OnlyBio Pałacu Bydgoszcz

Rozgrywająca: Paulina Bałdyga, Martyna Gorzkiewicz

Atakująca: Wiktoria Makarewicz, Joanna Sikorska,

Przyjmujące: Julia Gliwa, Koleta Łyszkiewicz, Pola Nowakowska, Aleksandra Lipska

Środkowe: Wiktoria Paluszkiewicz, Dominika Witowska

Libero: Agata Witkowska, Aleksandra Justka

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...