Autor:red, fot. Piotr Sumara
  22.09.2023 godz. 15:36

Zdobywca TAURON Pucharu Polski zamknął kadrę na nowy sezon


Dwa tygodnie przed inauguracją sezonu w TAURON Lidze Grupa Azoty Chemik Police poinformował o zamknięciu kadry. Ostatnią pozyskaną zawodniczką jest reprezentantka Chin.

Dziesięciokrotny mistrz Polski zdobył w 2023 roku TAURON Puchar Polski, jednak poprzednie rozgrywki ligowe zakończył na piątym miejscu. Efektem było wiele zmian w kadrze. W sumie Grupa Azoty Chemik podpisał kontrakty z siedmioma nowymi siatkarkami, a także trenerem, którym został Marco Fenoglio. Dotychczasowy szkoleniowiec Radosław Wodziński został w klubie jako asystent Włocha. 

Z zespołu z Polic odeszła m.in. atakująca Jovana Brakocević-Canzian. Słynną Serbkę będą próbowały zastąpić Brazylijka Bruna Honorio, wracająca do TAURON Ligi po rocznej przerwie (wcześniej grała w Developresie BELLA DOLINA Rzeszów) oraz urodzona w Budapeszcie, lecz reprezentująca Rumunię Elizabet Inneh-Varga. W Chemiku zagrają też aktualna reprezentantka Polski Monika Fedusio, była kadrowiczka Martyna Grajber, która zmieniła pozycję na boisko z przyjmującej na libero, oraz środkowa Dominika Pierzchała. Na miano jednego z hitów transferowych zasługuje zatrudnienie rozgrywającej Ding Xia, występującej właśnie w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Paryżu. 

Pozostały w drużynie m.in. Agnieszka Korneluk i Martyna Łukasik, występujące w turnieju kwalifikacyjnym w Łodzi.

WSZYSTKIE TRANSFERY TAURON LIGI W JEDNYM MIEJSCU

W pierwszej kolejce TAURON Ligi Grupa Azoty Chemik Police zagra na wyjeździe z ITA-TOOLS Stalą Mielec, beniaminkiem.

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...