Autor:jk, fot. BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała
  17.09.2023 godz. 16:46

Sparingi klubów TAURON Ligi


Reprezentacja Polski walczy o bilety na igrzyska, a drużyny TAURON Ligi przygotowując się do sezonu rozgrywają mecze sparingowe.

Od 15 do 17 września w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie rozgrywany był turniej towarzyski, w którym udział wzięły Grot Budowlani Łódź, Grupa Azoty Chemik Police, Energa MKS Kalisz oraz BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Najlepszym zespołem okazał się BKS BOSTIK ZGO, drugie miejsce zajęły policzanki, trzecie kaliszanki. Grot Budowlani Łódź zajęli ostatnie miejsce, nie odnosząc zwycięstwa.

Wyniki Goleniów Cup:

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała - Energa MKS Kalisz 3:0, Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0, BKS BOSTIK ZGO – Grupa Azoty Chemik 3:1, Energa MKS - Grot Budowlani 3:1, Grupa Azoty Chemik – Energa MKS 3:0, BKS BOSTIK ZGO – Grot Budowlani 3:1. 

Akademia Tarnowska lepsza od mistrza Polski

Zawodniczki Grupy Azoty Akademia Tarnowska Tarnów zwyciężyły w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego. W pierwszym spotkaniu pokonały gospodarza turnieju - drużynę BAS-u Białystok 3:0 - odnosząc również zwycięstwo w dodatkowym secie. W drugim meczu ich rywalem był ŁKS Commercecon Łódź, mistrz Polski. Po pięciu rozegranych setach lepsze okazały się tarnowianki, które wygrały tie-breaka 16:14.

Bez reprezentantek trudniej się gra

Zawodniczki Developresu BELLA DOLINA Rzeszów bez m.in. Katarzyny Wenerskiej, Magdaleny Jurczyk i Aleksandry Szczygłowskiej  w dniach 11 i 12 września rozegrały dwa mecze sparingowe z BKS BOSTIK ZGO Bialsko-Biała. Oba spotkania wygrały bielszczanki po 3:1.

- Były fajne fragmenty gry. Ogólnie Bielsko-Biała gra dużo lepiej teraz, była bardziej stabilna na przyjęciu. Nasza zagrywka, która była skuteczna we wcześniejszych meczach, przeciwko bielszczankom nie była wystarczająca. Dla nas ważne było, aby grać mecze z mocnym rywalem, bo na pewno w sezonie będzie to ciężki przeciwnik. Nie mamy całej drużyny, ale możemy i musimy ciężko pracować – podsumował przygotowania do sezonu 2023/2024 trener rzeszowianek Stephane Antiga.

Kolejnym ich sprawdzaniem był Turniej o Solną Piłkę. W dniach 15 i 16 września w Wieliczce obok rzeszowianek, spotkały się gospodarz turnieju UJ-CM Solna Wieliczka, ITA TOOLS Stal Mielec i MOYA Radomka Radom. Zwycięzcą turnieju zostały podopieczne Stephana Antigi, które w finale pokonały UJ-CM Solną Wieliczka 3:0.

Wyniki turnieju o Solną Piłkę:

ITA TOOLS Stal Mielec - UJ-CM Solna Wieliczka 1:3, Developres BELLA DOLINA Rzeszów - MOYA Radomka Radom 3:2
mecz o 3. miejsce MOYA Radomka Radom – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1
mecz o 1. miejsce Developres BELLA DOLINA Rzeszów – UJ-CM Solna Wieliczka 3:0

UNI Opole oraz ONLYBIO Pałac Bydgoszcz rozegrały dwa mecze kontrolne. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 3:1 dla opolanek. 

Kolejne mecze sparingowe i turnieje zespoły rozegrają w najbliższy weekend. Najważniejszym będzie XI Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej, w którym udział wezmą Developres BELLA DOLINA Rzeszów, ŁKS Commercecon Łódź, ITA TOOLS Stal Mielec oraz niemiecki zespół Dresdner SC.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...