Autor:red, fot. cev.eu
  03.09.2023 godz. 23:24

Reprezentacja Turcji mistrzem Europy siatkarek


W finale mistrzostw Europy zagrały Serbia i Turcja, które po drodze do medalu pokonały reprezentację Polski. Lepsze okazały się Turczynki, które zdobyły pierwsze złoto w historii.

W Belgii zakończyły się mistrzostwa Europy siatkarek. Okazało się, że Biało-czerwone nie miały szczęścia w losowaniu, bowiem trafiły na dwie najlepsze drużyny turnieju. Przypomnijmy, że w grupie uległy 1:3 Serbii, a w ćwierćfinale 0:3 Turcji. Właśnie te zespoły zmierzyły się w walce o złoto. Po pasjonującym meczu, który oglądało w Brukseli ponad 10 tys. kibiców, lepsze okazały się Turczynki, wygrywając 3:2 (27:25, 21:25, 25:22, 22:25, 15:13). To był też pojedynek gwiazd: Melissa Vargas zdobyła 41 punktów, a Tijana Bosković - 37.

W składzie reprezentacji Serbii, która po raz czwarty z rzędu dotarła do finału, była m.in. Ana Bjelica, nowa atakująca Grot Budowlanych Łódź, jednak na boisku się nie pojawiła. Grały za to inne siatkarki z przeszłością w TAURON Lidze: Maja Ognjenović, Bianka Busa i Katarina Lazović.

Do sensacji doszło w spotkaniu o brązowy medal, w którym Holandia pokonała Włochy 3:0. Polska została sklasyfikowana na piątym miejscu.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...