Autor:https://volleywroclaw.pl, redakcja
  18.07.2023 godz. 11:08

Lucie Mühlsteinová zostaje w #VolleyWrocław


Skład rozgrywających #VolleyWrocław na sezon 2023/2024 jest już znany. Wraz z Adrianną Szady głównodowodzącą drużyny będzie Lucie Mühlsteinová. Czeszka spędzi we Wrocławiu drugi sezon z rzędu. Klub przedstawił już zatem atakujące, libero i rozgrywające zespołu.

Lucie Mühlsteinová dołączyła do #VolleyWrocław w minionym sezonie, powracając w ten sposób do ekstraklasowej siatkówki. Doświadczona 38-letnia Czeszka szybko zaaklimatyzowała się na Dolnym Śląsku i stała się pierwszoszóstkową zawodniczką zespołu. Mühlsteinová wystąpiła w każdym oficjalnym i nieoficjalnym meczu #VolleyWrocław, rozpoczynając na parkiecie 23 z 24 spotkań TAURON Ligi. Rozgrywająca zdobyła w sezonie 2022/2023 31 punktów – 15 atakiem, 3 blokiem i 13 zagrywką.

- Lucie Muhlsteinova to zawodniczka, która ma ogromne doświadczenie i autorytet w drużynie. Pokazała to już w poprzednim roku i kiedy zgłosiła gotowość do kontynuowania gry w naszych barwach, nie zastanawiałem się długo. Lucie to profesjonalistka i takich zawodniczek nigdy nie jest w zespole za dużo, dlatego cieszę się, że ta ważna dla zespołu siatkarka zostaje razem z nami – zaznaczył prezes #VolleyWrocław, Jacek Grabowski.

- Emocje, które towarzyszyły mi przed sezonem 2022/2023 były duże, ponieważ wróciłam do pracy, którą kocham, a za którą bardzo tęskniłam. Do tego mogłam współpracować z ludźmi, którzy są mi bardzo bliscy. Wierzę, że wyciągnęłam odpowiednie wnioski po roku we Wrocławiu, które pomogą mi stać się lepszą zawodniczką i dać drużynie więcej. Na pewno mentalność i podejście młodszych siatkarek do profesjonalnego sportu ciągle się zmienia i staram się nadążyć za tymi zmianami, jednocześnie przekazując im swoje wieloletnie doświadczenie. We Wrocławiu bardzo dobrze żyje się całej mojej rodzinie, mam stąd blisko do moich ojczystych Czech, a ludzie są przyjaźni, dlatego cieszę się, że mogę zostać tu na kolejny sezon – powiedziała Lucie Mühlsteinová.

W sezonie 2023/2024 w #VolleyWrocław zagrają więc: na ataku Julia Szczurowska i Julia Stancelewska, na pozycji libero Joanna Chorąża i Anna Pawłowska oraz na rozegraniu duet Adrianna Szady-Lucie Mühlsteinová.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...