Autor:#VolleyWrocław
  11.07.2023 godz. 12:48

Joanna Chorąża na dłużej w #VolleyWrocław


Joanna Chorąża to kolejna siatkarka, którą nadal będzie grała w #VolleyWrocław w najbliższym sezonie. 19-latka spędzi we wrocławskim zespole w sumie ósmy, a w pierwszym zespole – czwarty sezon. Chorąża będzie jedną z dwóch libero w ekipie biało-zielonych.

Joanna Chorąża urodziła się w 2004 roku, a przygodę z siatkówkę rozpoczęła w rodzinnych Janowicach Wielkich. Pierwszy kontakt z #VolleyWrocław miała przy okazji rozgrywek minisiatkówki naszego klubu, Volleymanii Dolny Śląsk. Jako 11-latka została wybrana MVP programu, a następnie włączona w młodzieżowe struktury wrocławskiego klubu.

Chorąża ma na swoim koncie liczne sukcesy z juniorskiego etapu swojej kariery. To m.in. Mistrzyni Polski Młodziczek (2019), wielokrotna Mistrzyni Dolnego Śląska – młodziczek, kadetek i juniorek (2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023), a w ostatnim sezonie podstawowa zawodniczka 5. ekipy juniorek w Polsce. Młoda libero to także obecna reprezentantka Polski U21.

Jeszcze jako juniorka została włączona do pierwszego zespołu #VolleyWrocław, a na parkietach TAURON Ligi zadebiutowała jako przyjmująca w sezonie 2021/2022. W sezonie 2022/2023 trener Michal Mašek postanowił, że Joanna Chorąża będzie partnerować Magdalenie Saad na pozycji libero. W tym roku również na tej pozycji będzie występować młoda zawodniczka, choć będzie to dla niej pierwszy sezon w pełni poświęcony zespołowi seniorskiemu.

Chociaż zakończyłam wiek juniorki, to myślę, że moja codzienność za bardzo się nie zmieni. Moje uczestnictwo w rozgrywkach młodzieżowych ograniczało się raczej to tych ostatnich etapów, a cały sezon trenowałam z pierwszym zespołem. Nie rozważałam innych propozycji i oczywistym było dla mnie to że ten pierwszy sezon po skończeniu młodzieżówki spędzę we Wrocławiu. Tutaj dostałam szansę na rozwój i korzystałam z niej przez ostatnie 7 sezonów. Na myśl o kolejnym, już ósmym, jestem równie podekscytowana, co na samym początku! – zdradza libero #VolleyWrocław, Joanna Chorąża.

Asia jest zawodniczką, która mimo młodego wieku w naszym klubie zapisała już dużą i ważną część swojej siatkarskiej historii. Ciągle cieszę się, że jej pierwszy trener Piotr Lesiński dostrzegł w niej potencjał, który Asia rozwijała następnie w młodzieżowych sekcjach naszego klubu. To siatkarka, która nieustannie robi postępy na pozycji, której ciągle się uczy. Wraz z drugą libero, nieco od siebie starszą i trochę bardziej doświadczoną, stworzą ciekawy duet, który powinien podobać się naszym kibicom – dodaje Jacek Grabowski, prezes Volleyball Wrocław S.A.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...