Autor:https://bkssa.pl, redakcja
  19.06.2023 godz. 21:55

Regiane Bidias w BKS BOSTIK Bielsko-Biała


BKS Bostik Bielsko-Biała  będzie piątym klubem z TAURON Ligi, w którym zagra Brazylijka Regiane Bidias.

Bidias ma 36 lat, mierzy 190 cm wzrostu, a na boisku pełni rolę przyjmującej. Urodziła się w Piracicaba i właśnie tam w miejscowym klubie Clube de Campo de Piracicaba uczyła się grać w siatkówkę. W 2004 roku przeniosła się do najlepszego brazylijskiego klubu tamtych lat – Rexona-Sesc Rio de Janeiro, w którym grała przez 13 lat.

Jest 10-krotną mistrzynią Brazylii, trzykrotną zdobywczynią Pucharu i dwukrotną Superpucharu tego kraju. Cztery razy wygrywała klubowe mistrzostwo Ameryki Południowej, a w Klubowych Mistrzostwach Świata dwa razy zajmowała drugie miejsce. Jest także mistrzynią świata juniorek z 2005 roku i dwukrotną mistrzynią Ameryki Południowej juniorek. Po złoty medal z reprezentacją Brazylii sięgała w Pucharze Panamerykańskim, na Letniej Uniwersjadzie, w turnieju Volley Masters Montreux czy Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych.

W 2017 roku Bidias przeniosła się do Polski, przyjmując propozycję ŁKS Commercecon Łódź. W 2018 roku z łódzkim klubem sięgnęła po srebrny, a rok później po złoty medal mistrzostw Polski. Później na rok wyjechała do Włoch i reprezentowała barwy klubu z Perugii. W 2020 roku wróciła do TAURON Ligi, by w kolejnych latach grać dla Pałacu Bydgoszcz, UNI Opole, a w ostatnio #VolleyWrocław.

W ubiegłym sezonie zdobyła łącznie 334 punkty (291 w ataku, 23 zagrywką i 20 blokiem), przyjmując zagrywkę przy tym ze skutecznością 53,69 proc. Trzykrotnie odbierała też statuetkę MVP. Świetnie wypadła też w rankingach indywidualnych TAURON Ligi. Zajęła 7. miejsce wśród najlepiej przyjmujących, 9. miejsce wśród najlepiej zagrywających oraz 11. miejsce wśród najlepiej atakujących i najlepiej punktujących zawodniczek ligi.


POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...