Autor:https://www.lkscommerceconlodz.pl, redakcja
  16.05.2023 godz. 20:48

Julita Piasecka zostaje w ŁKS Commercecon Łódź


Ma niespełna 21 lat, a w jej dorobku są już dwa medale mistrzostw Polski, w tym ten najcenniejszy – złoty. W meczach decydujących o mistrzostwie musiała udźwignąć ogromny ciężar odpowiedzialności i doskonale sobie z tym poradziła. Julita Piasecka, bo to o nią chodzi, zostaje w ŁKS Commercecon Łódź.

Pierwszym klubem Piaseckiej był UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki. W kolejnych latach łączyła naukę w SMS-ie PZPS Szczyrk z występami w I lidze, a później dodatkowo jeszcze z grą w drużynie juniorek ŁKS. Do ŁKS-u Commercecon Łódź oficjalnie dołączyła w maju 2021 roku, chociaż kontakt podpisała już w 2020.

Od tego czasu w seniorskiej siatkówce wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2021/2022, a obecne rozgrywki zakończyła na najwyższym stopniu podium. Występowała też w Pucharze CEV i Lidze Mistrzyń, więc zebrała bardzo cenne doświadczenie.

W sezonie 2022/2023 w TAURON Lidze rozegrała 27 spotkań. Zdobyła 163 punkty, w tym 135 atakiem, 12 z zagrywki i 16 blokiem. Jej skuteczność w ataku wyniosła 45 proc., miała 43-procentowe przyjęcie. W trakcie sezonu trzykrotnie wyróżniona została statuetką dla najlepszej zawodniczki meczu!

Jaką rolę w kolejny sezonie przewiduje dla młodej przyjmującej Alessandro Chiappini? – Julita wie, że w naszym projekcie będzie mogła rozwinąć się jeszcze bardziej. W następnym sezonie będzie grała więcej. Dostanie więcej szans, ale będzie na niej spoczywało więcej odpowiedzialności – podkreślił szkoleniowiec w rozmowie z serwisem lodzkisport.pl.

Piasecka nie będzie miała okazji, aby odpocząć po trudach sezonu. Pod koniec kwietnia 2023 roku została powołana przez trenera Stefano Lavariniego do szerokiej kadry reprezentacji Polski i już za kilka dni rozpocznie przygotowania.


POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...