Autor:redakcja
  14.05.2023 godz. 18:32

ITA TOOLS Stal Mielec wygrała finałowy turniej I Ligi Kobiet


ITA TOOLS Stal Mielec zwyciężyła przed własną widownią w finałowym turnieju I Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Wiesława Popika straciły jednego seta. Gospodynie wyprzedziły LOS Nowy Dwór Mazowiecki, Trans-Ann Płomień Sosnowiec i KS BAS Kombinat Budowlany Białystok. W niedzielę w ostatnim dniu rywalizacji mielczanki pokonały Trans-Ann Płomień 3:1 (25:27, 30:28, 25:19, 25:15).

Czwórka uczestników finałowego turnieju pomyślnie przeszła przez pierwszą rundę fazy play off. Mielczanki wyeliminowały Karpaty Krosno Glass-PANS Krosno, białostoczanki – Eneę Energetyka Poznań, sosnowiczanki – beniaminka MKS Sokoła Mogilno, a LOS – UJ-CM Solna Wieliczka. W sezonie zasadniczym kolejność czołowej czwórki była następująca: ITA TOOLS, Trans-Ann Płomień, LOS i Enea Energetyk.

Transmisje na kanale YouTube Polskiej Siatkówki, a statystyki, tabele, relacja punktowa i inne informacje tutaj: https://1ligakobiet.volleystation.com/phase-718-turniej-finalowy-o-awans-do-tl/fixtures/ 

Siatkarki Stali Mielec w historii swoich startów w najwyższej klasie rozgrywkowej zdobyły jeden srebrny i cztery brązowe medale. Po wicemistrzostwo Polski sięgnęły w 2000 roku. Po raz ostatni stały na podium w 2004 roku, kiedy to przegrały z BKS Stal Bielsko-Biała i Calisią Kalisz.

Mielecka drużyna spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej w 2012 roku i od tamtej pory nie zdołała wrócić do ekstraklasy. W dwóch poprzednich sezonach była w finale play-off pierwszej ligi. Jednak w 2021 roku Stal okazała się gorsza od UNI Opole, a rok później od drużyny Roleski Grupa Azoty Tarnów.

.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...