Autor:redakcja
  14.03.2023 godz. 13:30

Drużyna 19. kolejki TAURON Ligi


To była kolejka niespodzianek, bo punkty stracili faworyci - ŁKS Commercecon Łódź i Developres BELLA DOLINA Rzeszów. Łodzianki było o włos od pierwszej porażki w tym sezonie. Uratował ich system challenge, bo sędzia już zakończył spotkanie.

ZBLIŻA SIĘ FINAŁ TAURON PUCHARU POLSKI IM. ANDRZEJA NIEMCZYKA. GDZIE KUPIĆ BILETY?

W tie-breaku po ataku Valentiny Diouf piłka - jak się wydawało - upadła poza boiskiem. Zawodniczki BKS Bostik Bielsko-Biała cieszyły się już z wygranej, ale trener ŁKS Commercecon poprosił o challenge. Okazało się, że piłka dotknęła linii i zamiast sensacji, mieliśmy niespodziankę, bo liderki w kolejnych akcjach pokazały klasę. Najlepszą siatkarką spotkania była Diouf, która zakończyła grę z dorobkiem 29 punktów, popełniając jeden błąd i dwukrotnie pozwalając się zablokować. W łódzkiej drużynie tradycyjnie już doskonale wypadły środkowe - Aleksandra Gryka i Kamila Witkowska. Ta pierwsza atakowała z 64-procentową skutecznością i miała cztery punktowe bloki. W naszej drużynie kolejki znalazła się także Zuzanna Górecka, wracająca do reprezentacyjnej formy. Spośród pokonanych wyróżniliśmy też Julię Nowicką, prawdziwą liderkę zespołu.

Developres BELLA DOLINA, wicelider TAURON Ligi stracił punkt z ostatnim w tabeli UNI Opole. Rzeszowska drużyna zagrała słabo, a wyjątkiem była Ann Kalandadze, która zdobyła 33 punkty (55 proc. skuteczności). Gdyby nie Gruzinka, opolanki wracałyby do domu w jeszcze lepszych nastrojach, bo przecież prowadziły 2:1. Wśród nich najskuteczniejsza była Anastasija Kraiduba, która zakończyła grę z 23 punktami.

Ważne zwycięstwo odniosły we Wrocławiu Grot Budowlani Łódź, w szeregach których najlepsze były Monika Fedusio (MVP) oraz libero Justyna Łysiak (15 obron). Grupa Azoty Chemik Police stracił seta w Radomiu. Mecz był trudny, a na najlepszą zawodniczkę wybrano rozgrywającą Fabiolę Almeidę de Sousa.Najwięcej punktów dla aktualne mistrza - 16 - zdobyła Agnieszka Korneluk, która miała sześć punktowych bloków i cztery asy.

Energa MKS Kalisz pokonał na wyjeździe OnlyBio Pałac Bydgoszcz, a w zwycięskim zespole wyróżniła się Karolina Drużkowska, libero Izabela Lemańczyk, która jak zawsze imponowała spokojnem i doskonałym ustawianiem się, a także środkowa Karolina Fedorek.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...