Autor:redakcja, fot. Krzysztof Cichomski/Grupa Azoty Chemik Police
  08.03.2023 godz. 10:29

Drużyna 18. kolejki TAURON Ligi


Wydarzeniem ostatniego ligowego weekendu - przedłużonego do poniedziałku - była strata punktu przez ŁKS Commercecon Łódź. Dopiero druga w tym sezonie, a dokonał tego beniaminek, co jest już sensacją.

Zazwyczaj do drużyny kolejki nie dajemy siatkarek z pokonanych zespołów, ale tym razem nie mogliśmy pominąć Mariny Mazenko, z Roleskiego Grupy Azoty Tarnów. Ukraińska środkowa zaczęła sezon w Legionovii, ale jej po wycofaniu się z rozgrywek przeszła do beniaminka i z meczu na mecz spisuje się lepiej. Przeciwko liderowi zagrała znakomicie, zdobywając aż 22 punkty przy 55-procentowej skuteczności w ataku. A naprzeciw miała doskonale spisujące się reprezentantki Polski: Aleksandrę Grykę i Kamilę Witkowską, wyróżniające się w każdej kolejce. Obie ełkaesianki oprócz wysokiej skuteczności w ataku, miały po siedem punktowych bloków, są więc w pierwszej szóstce, a Mazenko - w symbolicznym odwodzie.

Im bliżej końca sezonu, tym lepiej spisuje się Jovana Brakocević-Canzian. Kapitan Grupy Azoty Chemika poprowadziła swój zespół do zwycięstwa nad nieobliczalną Energą MKS Kalisz. Skończyła grę z bilansem plus 16. Jej dublerką jest u nas Majka Szczepańska-Pogoda z BKS-u Bostik Bielsko-Biała.

Drugą niespodzianką 18. kolejki była przegrana Grota Budowlanych Łódź z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz. Przegrana zasłużona, bo siatkarki z Bydgoszczy zagrały bardzo dobrze, dlatego wśród wyróżnionych znalazły się aż trzy: rozgrywająca Paulina Bałdyga, libero Agata Witkowska, dokonująca cudów w obronie, oraz środkowa Anna Lewandowska, która zablokowała aż sześć ataków przeciwniczek. Do drużyny kolejki nominowaliśmy też przyjmującą Polę Nowakowską, MVP spotkania w Łodzi. Drugą na tej pozycji w pierwszej szóstce jest Martyna Borowczak, wybrana na najlepszą zawodniczkę meczu MOYA Radomka Lotnisko Radom BKS-em Bostik. To już drugie wyróżnienie młodej siatkarki, która wykorzystuje szansę, jaka otworzyła się przed nią po kontuzji T'ary Ceasar na początku rozgrywek.

W odwodzie na pozycjach przyjmujących są uznane firmy: Regiane Bidias z #Volleya Wrocława i Martyna Łukasik z Grupy Azoty Chemika Police. Naszą drużynę 18. kolejki uzupełniają rozgrywająca Julia Nowicka z BKS-u Bostik oraz libero Kinga Drabek z ŁKS Commercecon, niespodziewana MVP spotkania z Roleskim Grupa Azoty.

19. kolejka zaczyna się już w środę we Wrocławiu.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...