Autor:jk, Fot. ŁKS Commercecon Łódź
  07.03.2023 godz. 23:51

Finisz coraz bliżej, a ostatecznych rozstrzygnięć nie ma


Koniec fazy zasadniczej jest coraz bliżej. Jedne zespoły ustabilizowały formę, a inne mają wahania, co sprawia, że nadal nie wiemy, kto znajdzie się w czołowej ósemce. A jak pokazały zawodniczki z Tarnowa, z każdym rywalem można walczyć i zdobyć przynajmniej punkt.

W ostatniej kolejce doszło do niespodzianki - niepokonany do tej pory lider - ŁKS Commercecon Łódź - straciły punkt z ostatnią w tabeli ROLESKI Grupą Azoty Tarnów. Teraz tarnowianki są na przedostatnim miejscu i dalej mogą namieszać w końcowym układzie tabeli. Czy w najbliższy weekend również obejrzymy ciekawe rozstrzygnięcia?

W środku tabeli nadal nic nie wiadomo

19. kolejka TAURON Ligi rozpocznie się już w środę, a jako pierwsze zagrają #VolleyWrocław i Grot Budowlani Łódź. Oba zespoły cały czas grają w kratkę i trudno wskazać faworyta. Patrząc na wyniki ostatnich kolejek, to zawodniczki z Łodzi powinny wygrać, bo na zmianę wygrywają i przegrywają, a przed tygodniem przegrały z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz.

Wrocławianki w poprzedniej kolejce wygrały z UNI Opole 3:1. 

- Sytuacja w tabeli w przypadku naszego zespołu nie jest pewna. Mecz z Opolem był szalenie ważny, nie mogłyśmy sobie pozwolić, żeby stracić w nim nawet punkt i to się nam udało. Spotkanie z Budowlanymi, czyli nasz kolejny domowy mecz, będzie istotne z tego powodu, że sąsiadujemy z łodziankami w tabeli. Jest jeszcze szansa, żeby wskoczyć na ich miejsce. Chciałybyśmy powalczyć o trzy punkty, a Grot liczy na rewanż za przegraną z nami w tie-break - zapowiadała Dominka Witowska, środkowa #VolleyWrocław.

W pierwszej rundzie fazy zasadniczej to wrocławianki pokonały Grot Budowlanych 3:2.

W dobrych humorach do kolejnego meczu przystąpią zawodniczki OnlyBio Pałac Bydgoszcz. Po serii porażek tydzień wygrały drugi raz z rzędu. Tym razem w trzech setach pokonały Grot Budowlanych, dzięki czemu umocniły się na ósmej pozycji w tabeli. Do najbliższych rywalek - Energi MKS Kalisz - tracą sześć punktów.

Kaliszanki z kolei po bardzo dobrym początku sezonu prezentują teraz słabszą formę. Przegrały dwa ostatnie spotkania i wydaje się, że straciły szansę do awans na czwarte miejsce w tabeli. W pierwszej rundzie w starciu obu zespołów lepsze były podopieczne Marcina Widery (wygrały 3:1), tym razem nastawiamy się na zaciętą walkę.

Liderki trzymają się mocno, choć można im urwać punkt…

W nadchodzący weekend bez problemów powinny sobie poradzić siatkarki z Developresu BELLA DOLINA Rzeszów i Grupy Azoty Chemik Police. Rzeszowianki spotkają się z UNI Opole, a policzanki z MOYA Radomką Lotnisko Radom.

- Pierwszy set zagrałyśmy obiecująco, pokazałyśmy naprawdę dobrą siatkówkę, dałyśmy wszystkim nadzieję. Drugi i trzeci set to masa błędów z naszej strony. Nic nam nie wychodziło. W czwartym goniłyśmy rywalki i niuanse zadecydowały o przegranej. Musimy odnaleźć równiejszą grę – mówiła Adriana Adamek, libero opolskiej drużyny.

Czy niżej notowane rywalki będą w stanie sprawić niespodziankę? Na pewno tak, a przykładem dla nich mogą być siatkarki z Tarnowa, które w ostatniej kolejce urwały punkt niepokonanemu ŁKS-owi Commercecon Łódź.

Tarnowianki odpoczywają w najbliższy weekend, a ełkaesianki zagrają z czwartą drużyną ligi, czyli BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka w meczu przeciwko MOYA Radomka Lotnisko Radom pokazały, że nawet przegrywając dziewięcioma punktami (7:16 w pierwszej partii), potrafią odwrócić losy seta.

- Cieszymy się z wygranej. Mecz nie był łatwy, ale pokazałyśmy bardzo dobrą grę w końcówkach setów i wygrałyśmy 3:0. Wspieramy się, w trudnych momentach pomagamy sobie i jak widać dajemy radę - komentowała Martyna Borowczak, przyjmująca bielskiej drużyny.

MVP meczu tak scharakteryzowała swoją drużynę: cierpliwość w ataku, dużo odbijanych piłek i zagrywka. Podobnie można opisać ekipę Alessandro Chiappiniego. Każda zawodniczka wchodząca na boisko potrafi poprawić jakość gry zespołu.

Zapowiada się więc ciekawe spotkanie, godne miana hitu kolejki.

Program 19. Kolejki TAURON Ligi:

Środa, 8 marca:

#VolleyWrocław – Grot Budowalni Łódź, 20.30

Piątek, 10 marca:

Developres BELLA DOLINA Rzeszów – UNI Opole, 17

MOYA Radomka Lotnisko Radom – Grupa Azoty Chemik Police, 17.30

ŁKS Commercecon Łódź – BKS BOSTIK Bielsko-Biała, 19

Niedziela, 12 marca

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz, 20.30

Pauzuje: ROLESKI Grupa Azoty Tarnów

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...