Autor:red, fot. https://www.legavolleyfemminile.it
  05.03.2023 godz. 23:24

Joanna Wołosz lepsza od Magdaleny Stysiak w meczu czołowych drużyn włoskiej Serie A1


W Mediolanie rozegrano mecz na szczycie włoskiej ekstraklasy. Zmierzyły się w nim drużyny, w których występują reprezentantki Polski: Magdalena Stysiak i Joanna Wołosz. 

Przed 21. kolejką na czele tabeli było Prosecco DOC Imoco Conegliano, którego kapitanem jest Wołosz, a Vero Volley Mediolan zajmował trzecią pozycję. W spotkaniu na szczycie wielkich emocji nie było - aktualny mistrz Włoch wygrał 3:0 (25:23, 25:15, 25:23). Faworyt był w opałach tylko w pierwszym secie, kiedy musiał odrabiać straty. Zrobił to jednak skutecznie.

MVP meczu została Wołosz, która nie zdobyła punktu, jednak bardzo dobrze i bezbłędnie serwowała. Najskuteczniejsza w Conegliano była Kathryn Plummer - 15. W zespole z Mediolanu 10 punktów zapisano Stysiak, która tym razem grała jako atakująca, notując 50-procentową skuteczność. Nie zaczęła jednak spotkania w podstawowej szóstce - w dwóch pierwszy setach zastępowała Jordan Thompson, dopiero od trzeciego wychodząc w podstawowej szóstce. Amerykanka zakończyła mecz z dwoma punktami.

Nie powiodło się też Reale Mutua Fenera Chieri, w którym występuje Olivia Różański. Jej zespół przegrał na wyjeździe z Savino Del Bene Scandicci 0:3 (21:25, 20:25, 20:25), a reprezentantka Polski weszła na boisko tylko na kilka akcji w trzecim secie i zakończyła grę z zerowym dorobkiem punktowym. 

W tabeli ligi włoskiej prowadzi Conegliano (57 punktów), przed Cheiri (53) i Vero Volley (46). Igor Gorgonzola Novara, prowadzony przez STefano Lavariniego, selekcjonera reprezentacji Polski, jest piąty.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...