Autor:Karolina Korbecka Fot. cev.eu
  03.03.2023 godz. 19:38

Ann Kalandadze: Z Volero Le Cannet Developres odrodził się mentalnie


- Na ten moment rywalki są od nas mocniejsze, ale uważam, że mamy jeszcze czas, żeby się poprawić, grać lepiej i przygotować lepszą dyspozycję na półfinał TAURON Pucharu Polski oraz rundę play-off - ocenia ŁKS Commercecon Łódź Ann Kalandadze z Developresu BELLA DOLINA Rzeszów.

TAURON Liga: W barażowym meczu Ligi Mistrzyń z Volero Le Cannet wykonałyście plan, wygrywając najpierw 3:0, a potem też złotego seta. Ale tylko w pierwszej partii wasza przewaga była zdecydowana.

Ann Kalandadze, przyjmująca Developresu BELLA DOLINA Rzeszów.: Rywalki mają naprawdę mocny zespół, co pokazały nam zwłaszcza w pierwszym meczu we Francji. Tym razem wiedziałyśmy, że musimy być bardziej przygotowane do walki. Jestem dumna z postawy naszej drużyny, bo w tym meczu naprawdę cały czas walczyłyśmy. Nie pozwoliłyśmy przeciwniczkom na wygranie chociaż seta i uważam, że to był dobry mecz w naszym wykonaniu.

TAURON Liga: Podobnie jak przed rokiem zagracie w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń, jako jedyny polski zespół na tym etapie rozgrywek.

- Jesteśmy bardzo zadowolone, że przypieczętowałyśmy awans po trudnej rywalizacji z Volero Le Cannet, gdzie po porażce w pierwszym meczu musiałyśmy u siebie odrobić straty. W złotym secie też nie było łatwo. To jest zawsze niewiadoma, jak się ułoży. Wytrzymałyśmy jednak wszystko i wspólnym wysiłkiem zdołałyśmy awansować do ćwierćfinału. Mam nadzieję, że z Eczacibasi Stambuł czekają nas dobre mecze.

TAURON Liga: To będzie podobnie trudny rywal, jak przed rokiem VakifBank Stambuł?

- Będzie ciężko, ale powinnyśmy podejść do tych meczów podobnie jak do wcześniejszych, z równie mocnymi rywalami: VakifBankiem w zeszłym sezonie czy z Conegliano w fazie grupowej. To są zespoły, które mają w swoich składach najlepsze siatkarki na świecie, ale chcemy dać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że przystąpimy do tych meczów z odpowiednim nastawieniem mentalnym i z dużą wolą walki. Musimy też mocno popracować nad naszym poziomem gry. Na szczęście po ostatnich słabszych meczach we Francji z Volero i u siebie z ŁKS-em teraz pokazałyśmy się z lepszej strony pod względem mentalnym. To było takie odrodzenie z naszej strony. Uważam, że jesteśmy w stanie podejść do meczów z Eczacibasi bardzo dobrze od strony mentalnej i zagrać na dobrym poziomie.

TAURON Liga: Dla pani występy w tegorocznej Lidze Mistrzyń są wyjątkowe; została pani wybrana MVP fazy grupowej tych rozgrywek. To duże wyróżnienie?

- Dla mnie to coś szczególnego, zwłaszcza że jestem Gruzinką i to jest też duża sprawa dla mojego kraju. Jestem tym wyróżnieniem bardzo zaszczycona. Trochę mnie to przytłoczyło mentalnie, ale oczywiście byłam zadowolona.

TAURON Liga: Może z tego powodu tak ciężko grało się pani w we Francji i z ŁKS-em Commerceon Łódź, w których nie przypominała pani zawodniczki z początkowej fazy sezonu?

- Być może tak było, sama nie wiem...

TAURON Liga: Jakie wnioski wyciągnęła pani po porażce z  ŁKS-em Commercecon, który w każdym elemencie okazał się lepszą drużyną od Developresu?

- Na ten moment rywalki są od nas mocniejsze, ale uważam, że mamy jeszcze czas, żeby się poprawić, grać lepiej i przygotować lepszą dyspozycję na półfinał TAURON Pucharu Polski oraz rundę play-off. Na pewno ten mecz pokazał, że musimy cały czas trzymać głowę do góry i walczyć. Wiedziałyśmy, że czeka nas trudne spotkanie i że łodzianki czują dużą pewność siebie wygrywając jak do tej pory wszystkie mecze w TAURON Lidze. Chcąc z nimi wygrać musimy zaprezentować naszą najlepszą siatkówkę i zobaczymy jak to będzie wyglądało na późniejszym etapie sezonu.

TAURON Liga: Nie jest pani zaniepokojona tym, że w ostatnim czasie Developres BELLA DOLINA grał gorszą siatkówkę niż wcześniej, a celem był przecież stopniowy progres formy i coraz lepsza dyspozycja?

- Myślę, że już teraz, w rewanżu z Volero Le Cannet, pokazałyśmy zarówno drużynowo, jak i indywidualnie, że jesteśmy w stanie skutecznie rywalizować z mocnym rywalem. Musimy cały czas trzymać koncentrację i grać z czystą głową, bez zbędnego stresu oraz z wiarą w to, że stać nas na wiele. Musimy też ciężko pracować. Mamy wciąż kilka elementów do poprawy, ale jest w naszym zespole kilka młodych dziewczyn, które mogą cały czas się rozwijać. Uważam, że już do tej pory pokazałyśmy, że jesteśmy w stanie grać dobrą siatkówkę i osiągać bardzo dobre wyniki, a teraz trzeba kontynuować pracę i jeszcze pójść do przodu.

TAURON Liga: Teraz, kiedy szanse Developresu na wygranie rundy zasadniczej TAURON Ligi są minimalne, możecie się jeszcze bardziej skupić na przygotowaniu optymalnej formy na rywalizację w pucharze oraz rundzie play-off?

- Oczywiście. Będziemy mocno pracować. Pomijając mecze Ligi Mistrzyń, będziemy miały w marcu trochę więcej czasu na treningi i zobaczymy jak to będzie w przyszłości.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...