Autor:redakcja, Fot. Monika Pliś/Developres BELLA DOLINA Rzeszów
  01.03.2023 godz. 13:31

Drużyna 17. kolejki TAURON Ligi


17. kolejka TAURON Ligi zapowiadała się niezwykle ciekawie, bo przecież były w niej mecze pierwszej drużyny z drugą i trzeciej z czwartą. W hitach lepsi byli ci, którzy zajmowali niższe miejsca w tabeli.

Bohaterką spotkania na szczycie była Kamila Witkowska z ŁKS Commercecon Łódź. Reprezentacyjna środkowa w drugim secie została uderzona piłką w nos i krwawiąc musiała zejść z boiska. - Stwierdziłam, że od razu gdy zatamuję krwawienie, wracam na boisko, bo wiedziałam, że chcę dołożyć cegiełkę do zwycięstwa - opowiadała [ROZMOWA TUTAJ]. Tak też zrobiła i mimo urazu spisała się znakomicie, zostając MVP. Łódzka drużyna była wyraźniej lepsza, zwyciężając 3:0, a do naszej drużyny kolejki nominowaliśmy jeszcze rozgrywającą Robertę Ratzkę i drugą środkową Aleksandrę Grykę (64 proc. skuteczności w ataku i dwa bloki).

Wygrana ŁKS-u Commercecon nie była taką niespodzianką, jak wynik spotkania w Bielsku-Białej, gdzie zajmujący czwartą pozycję BKS Bostik pokonał 3:2 Grupę Azoty Chemika Police. Na nic zdała się świetna postawa Martyny Łukasik (25 pkt., 53 proc. skuteczności w ataku), bo młody zespół BKS-u zagrał wyśmienicie. Wyróżniły się obie przyjmujące: Paulina Damaske (22 punkty) i Martyna Borowczak (19), a grę znakomicie prowadziła Julia Nowicka.

W Bielsku-Białej MVP została Majka Szczepańska-Pogoda, jednak nie wystarczyło to, by znaleźć się w najlepszej 14 kolejki, bo inne atakujące - Melis Durul z Grot Budowlanych Łódź i Małgorzata Jacek z MOYA Radomski Lotnisko Radom - miały lepsze statystyki. Turczynka w trzech setach meczu w Kaliszu zdobyła 24 punkty, mając niesamowitą, bo 68-procentową skuteczność w ataku. Jasek zdobyła o trzy punkty więcej, ale w pięciu partiach przeciwko Roleskiemu Grupie Azoty Tarnów, odbierając statuetkę MVP. Bardzo dobrze zaprezentowała się Krystyna Strasz, libero radomskiego zespołu, precyzyjnie przyjmująca zagrywki (61 proc.) i jak zawsze błyskotliwa w obronie.

W MOYA Radomce dobrze spisała się też środkowa Kornelia Moskwa (70 proc. w ataku), a w Grot Budowlanych Durul, która ma już w tym sezonie pięć wyróżnień MVP, wspierała Monika Fedusio.

W piątym spotkaniu 17. kolejki OnlyBio Pałac Bydgoszcz wysoko wygrał z UNI Opole, a przyczyniła się do tego Kinga Różyńska, wybrana na najlepszą zawodniczkę. 24-letnia środkowa zdobyła 12 punktów, atakując z 60-procentową skutecznością. Dobrze zaprezentowała się też libero Agata Witkowska, bezbłędna w przyjęciu i skuteczna w obronie.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...