Autor:Rafał Myśliwiec, Fot. Paweł Ciesielski
  26.02.2023 godz. 08:50

Szlagier TAURON Ligi w Rzeszowie. Developres BELLA DOLINA gra z ŁKS Commercecon


W niedzielny wieczór dojdzie do mecze na szczycie TAURON Ligi, w którym Developres BELLA DOLINA zmierzy się z niepokonanym ŁKS Commercecon. To właśnie z łódzkim zespołem rzeszowianki przegrały jedyny mecz w tym sezonie.

Zespół trenera Stephane Antigi do meczu na szczycie przystąpi z marszu, bowiem w czwartek wieczorem rozgrywał baraż Ligi Mistrzyń z Volero Le Cannet. W ekipie Developresu BELLA DOLINA zdawali sobie sprawę, że taka sytuacja może się zdarzyć. - Był czas żeby popracować, bo kiedy przyjdą najważniejsze mecze w lutym i marcu, to musimy po prostu być gotowi. Liga cały czas szybko idzie, jest mecz za meczem, plus Liga Mistrzyń, a za chwilę w kwietniu Final Four Pucharu Polski i tego grania będzie bardzo, bardzo dużo - mówi Bartłomiej Dąbrowski, drugi trener Developresu BELLA DOLINA.

Łódzki klub na starcie sezonu nie ukrywał wysokich aspiracji, co potwierdzają wyniki. ŁKS podium nie opuszcza od pięciu sezonów, w których sięgał kolejno po tytuły wicemistrza i mistrza kraju oraz po trzy brązowe medale. - Ich dużą siłą jest na pewno rozgrywająca Roberta Ratzke – mówi o rywalkach Jelena Blagojević, kapitan Developresu BELLA DOLINA. – Atakująca Valentina Diouf już w końcówce poprzedniego sezonu, gdy dołączyła do zespołu, pokazała, że potrafi grać naprawdę dobrą siatkówkę. Duże znaczenie ma też osoba trenera, bo Alessandro Chiapini jest bardzo dobrym fachowcem, co już pokazał chociażby ostatnio z Legionovią. A z tak dobrym zespołem jak ŁKS, to może być jeszcze bardziej widoczne. Każda zawodniczka w tym zespole jest dobra. Wystarczy popatrzeć chociażby na środkowe bloku czy przyjmujące. Na pewno ich drużyna została dobrze zbudowana. My jednak nie powinniśmy patrzeć na innych, tylko przede wszystkim na swoją grę. Skupiamy się na tym, co jest tutaj, teraz, na tym co robimy i żeby to, nad czym pracujemy pokazać na boisku - podkreśla Blagojević.

Ann Kalandadze, która do Rzeszowa trafiła właśnie z ŁKS Commercecon, dodaje: - Jesteśmy oczywiście podekscytowane na myśl o tych wielkich meczach, jak chociażby na to niedzielne. ŁKS to jest mocny zespół, z bardzo dobrymi zawodniczkami. Rywalki są silne w każdym elemencie gry, co widać w ich meczach w TAURON Lidze, które regularnie wygrywają.

Do końca rundy zasadniczej pozostało pięć kolejek, ale niedzielny szlagier ma kluczowe znaczenie w kontakcie pozycji lidera. Zespół z Rzeszowa prowadzi w tabeli mając dwa punkty przewagi nad ŁKS-em Commercecon, ale ma rozegrany jeden mecz więcej. - To może być taki mały finał o pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej - uważa Antiga. - Dlatego na każdym treningu powtarzam dziewczynom, że cały czas pracujemy, żeby grać coraz lepiej i żeby dzięki temu dać sobie na przyszłość większe szanse na wygranie meczu z ŁKS-em oraz kolejnymi rywalami - twierdzi francuski trener. Blagojević zaś dodaje. - Jesteśmy już na końcowym etapie drugiej rundy rozgrywek i tutaj do końca każdy mecz będzie bardzo ważny. Chcemy spróbować zakończyć fazę zasadniczą na pierwszym miejscu. To oznacza, że musimy mocno powalczyć z ŁKS-em i Chemikiem, z którym zmierzymy się w ostatniej kolejce na wyjeździe.

Początek meczu w Rzeszowie w niedzielę o godzinie 20.30.

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...