Autor:redakcja
  15.02.2023 godz. 18:21

Drużyna 15. kolejki TAURON Ligi


Wydarzeniem 15. kolejki TAURON Ligi był niesamowity występ Julii Szczurowskiej, która w spotkaniu #Volleya Wrocław z MOYA Radomką Lotnisko Radom zdobyła aż 36 punktów, notując aż 54-procentową skuteczność w ataku.

Niespełna 22-letnia atakująca w poniedziałkowym meczu ustanowiła dwa rekordy kariery - w liczbie zdobytych punktów i punktowych bloków. Poprzedni najlepszy wynik - 27 punktów - miał pięć lat, kiedy zaczynała ligową karierę w Impelu Wrocław (z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). W tym sezonie to najlepszy wynik - o jeden punkt mniej zdobyła Karolina Drużkowska z Energi MKS Kalisz, w inauguracyjnej kolejce przeciwko BKS-owi Bostik Bielsko-Biała. Dzięki Szczurowskiej #VolleyWrocław odrobił dwusetowe straty w spotkaniu z MOYA Radomką, a następnie wygrał tie-breaka.

W drużynie 15. kolejki większość stanowią siatkarki z czołowej trójki, która wygrała swoje mecze bez straty seta. Prowadzący w tabeli Developres BELLA DOLINA Rzeszów pokonał BKS Bostik, a znakomicie zaprezentowały się Jelena Blagojević (17 pkt., 56 proc. w ataku), Weronika Centka (71 proc. skuteczności w ataku i trzy asy) oraz Ann Kalandadze (19 pkt.).
Grupę Azoty Chemika Police pokonał w Tarnowie beniaminka, a na najlepszą zawodniczkę wybrano środkową Igę Wasilewską. Pomogła jej w tym Marlena Kowalewska, który rozegrała pierwszy cały mecz po kontuzji (inne rozgrywające bardziej zasłużyły na wyróżnienie). Obie zawodniczki nie raz pokazały, że znakomicie z sobą współpracują na boisku. Z aktualnego jeszcze mistrza Polski nominowaliśmy libero Marię Stenzel.

W szerokim składzie są też dwie siatkarki ŁKS Commercecon Łódź, który pokonał OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Roberta Ratzke, wybrana MVP, oraz środkowa Aleksandra Gryka (70-procentowa skuteczność w ataku). W spotkaniu Grot Budowlanych z UNI Opole (3:1) liderkami łódzkiej drużyny były Melis Durul (27 pkt.) i Monika Fedusio (17 pkt., 3 bloki, 3 asy i aż 14 obron).

Najbardziej zacięty mecz został rozegrany we Wrocławiu. Oprócz Szczurowskiej wyróżniły się w nim Regiane Bidias (20 pkt. i 3 asy) oraz libero Magdalena Saad, zaś w Radomce środkowa Kornelia Moskwa.

16. kolejka TAURON Ligi rozpocznie się w czwartek meczem Grupy Azoty Chemika z Grot Budowlanymi (o 17:30).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...