Autor:Rafał Myśliwiec, Fot. Monika Pliś/Developres BELLA DOLINA Rzeszów
  14.02.2023 godz. 18:20

Paulina Damaske: Wyciągniemy lekcję z porażki z Developresem


- Nie podobał mi się ten mecz jeśli chodzi o nasz zespół. Niektórych decyzji nie rozumiem... - mówiła po przegranej w Rzeszowie Paulina Damaske, najskuteczniejsza zawodniczka BKS Bostik Bielsko-Biała.

TAURONLIGA.PL: Podobnie jak w pierwszej rundzie przegrłyście z Developresem BELLA DOLINA 0:3. Był taki moment w drugiej partii, kiedy prowadziłyście trzema punktami i wydawało się, że rywalki mogą mieć problemy. Dlaczego się nie udało?

Paulina Damaske, przyjmująca BKS BOSTIK Bielsko Biała: Byłyśmy na równo z Developresem w drugim secie, bo chciałyśmy się podnieść po przegranym pierwszym. Nie wygrałyśmy jednak końcówki. W ataku zagrałyśmy bardzo słabo. Nawet w sytuacji, kiedy miałyśmy przyjęcie, to po precyzyjnym i pozytywnym przyjęciu nie wykorzystywałyśmy okazji. Przeciwniczki dobrze zagrały blokiem i wygrały.

TAURONLIGA.PL: Rywalki dawały się wam mocno we znaki zagrywką w kluczowych momentach tego seta?

- Myślę, że zagrywki tutaj nie miały takiego dużego znaczenia, a po prostu nasza nieskuteczność w ataku. Możemy grać na wysokich piłkach i byłyśmy gotowe na to, że właśnie przy Ann Kalandadze będziemy grać na wysokiej piłce. Chciałyśmy utrzymać tę zagrywkę w górze, więc to nie jest żadne wytłumaczenie. Gratulacje dla dziewczyn z Rzeszowa, że akurat w takim momencie strzeliły asy.

TAURONLIGA.PL: Po meczu z liderem pozostaje niedosyt?

- Bardzo duży. Osobiście chciałam wygrać lub chociaż powalczyć. Nie podobał mi się ten mecz jeśli chodzi o nasz zespół. Niektórych decyzji nie rozumiem... Na pewno musimy poprawić się w ataku, bo jak już poprawiłyśmy przyjęcie i było lepiej w obronie, to nie miał kto dzisiaj kończyć ataków.

TAURONLIGA.PL: Mimo porażki zachowujecie nadal czwarte miejsce i chyba możecie być zadowolone z dotychczasowej części sezonu?

- Jeszcze dość mocno rywalizujemy z Kaliszem o punkty. Teraz mamy cięższe mecze, ale na każdym skupiamy się tak samo. W Rzeszowie miał być ten mecz, w którym chciałyśmy powalczyć, żeby zbliżyć do pierwszej trójki i się sprawdzić. Nie wyszło, ale na pewno wyciągniemy z tego jakąś lekcję.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...