Autor:redakcja
  07.02.2023 godz. 11:53

Drużyna 14. kolejki TAURON Ligi


14. kolejka była szczęśliwa dla drużyny MOYA Radomka Lotnisko Radom, która przerwała trwającą aż osiem spotkań serię porażek. Poza tym wygrywali faworyci, a wśród nich rewelacyjny w tym sezonie BKS Bostik Bielsko-Biała, naciskający w tabeli Grupę Azoty Chemika Police.

W zapowiedzi kolejki zastanawialiśmy się Czy Energa MKS Kalisz zatrzyma niepokonaną drużynę z Łodzi. Kaliszanki grają ostatnio bardzo dobrze, a ŁKS Commercecon Łódź miał za sobą pięciosetowe spotkanie w Lidze Mistrzyń. Łódzki zespół kolejny raz pokazał jednak siłę i szeroką kadrę. Tylko w trzecim secie miał kłopoty, a kolejny raz znakomicie zaprezentowała się Julita Piasecka, wybrana na najlepszą zawodniczkę. 20-latka zdobyła 16 punktów, atakując z 67-procentową skutecznością. Łodzianki znakomicie spisywały się też w bloku, zdobywając 11 punktów przy tylko jednym przeciwniczek, a najlepiej blokowała Kamila Witkowska (4 punkty).

Jeśli chodzi o blok, to kolejny raz wielkie możliwości w tym elemencie pokazała inna nadzieja naszej siatkówki - Dominika Pierzchała, zdobywając aż siedem punktów. BKS Bostik pokonał groźny #VolleyWrocław i wciąż traci do trzeciego Chemika dwa punkty. Po raz pierwszy w podstawowej szóstce drużyny kolejki jest młoda przyjmująca Martyna Borowczak, MVP meczu, a poza nią wyróżniliśmy jeszcze rozgrywającą Julię Nowicką i tradycyjnie najskuteczniejszą w zespole Paulinę Damaske.

Chemik przez dwa dni był czwarty w tabeli, ale wrócił na podium dzięki wygranej z UNI Opole, rewanżując się za porażkę z pierwszej rundy. Świetnie spisywała się Jovana Brakocević-Canznian. Ile serbska gwiazda znaczy dla zespołu pokazują statystyki: zdobyła 23 punkty, a jej pozostałe koleżanki - 31. Bardzo dobrze zagrała też Agnieszka Korneluk (11 punktów - 82 proc. w ataku), a Fabiola Almeida de Sousa przypomniała, że była uznawana za jedną z najlepszych rozgrywających na świecie.

W tabeli TAURON Ligi pierwszy jest Developres BELLA DOLINA Rzeszów, który ma jedna o jeden rozegrany mecz więcej od ŁKS Commercecon. Podopieczne Stephane Antigi miała bardzo dobry tydzień: najpierw pokonały we Francji Miluzę, zapewniając sobie wyjście z grupy Ligi Mistrzyń, a trzy dni później w Tarnowie nie dały szans beniaminkowi. Komisarz PLS wyróżnił libero Aleksandrę Szczygłowską, zaś w naszej drużynie kolejki znalazła się jeszcze Ann Kalandadze, znajdującą się w bardzo wysokiej formie (16 pkt., 4 bloki), a także Gabrielę Orvosovą (12 pkt.).

Drużynę uzupełniają dwie siatkarki MOYA Radomki Lotnisko Radom: środkowa Justyna Łukasik, wybrana MVP meczu z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz (13 pkt., 4 bloki) oraz libero Krystyna Strasz (19 obron).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...