Autor:Rafał Myśliwiec, Fot. Roleski Grupa Azoty Tarnów
  05.02.2023 godz. 12:03

Aleksandra Szczygłowska: Postaramy się sprawić niespodziankę w Conegliano


- Za nami dużo grania, podróży i faktycznie gdzieś czujemy zmęczenie. Tak to jednak będzie wyglądać - twierdzi Aleksandra Szczygłowska z Developresu BELLA DOLINA Rzeszów. 

TAURONLIGA.PL: W 14. kolejce bez większych problemów pokonałyście beniaminka z Tarnowa, który jedynie w drugim secie, i to tylko przez chwilę, nawiązał równą walkę.

Aleksandra Szczygłowska, libero Developresu BELLA DOLINA Rzeszów: Przyjechałyśmy zgarnąć pełną pulę punktów i bardzo fajnie, że to się nam udało, bo dużo za nami grania, podróży i faktycznie gdzieś czujemy zmęczenie. Tak to jednak będzie wyglądać. Cieszymy się, że potrafiłyśmy utrzymać koncentrację i skończyłyśmy mecz w trzech setach.

TAURONLIGA.PL: W drugim secie, mimo że rywalki postawiły się najmocniej, popełniłyście tylko jeden błąd.

- A to bardzo ciekawe. Myślę, że kto zagrywa ten wygrywa... Serwisem sprawiłyśmy trochę problemów rywalkom, bo bardzo dużo grały na wysokiej piłce.

TAURONLIGA.PL: W drugim secie rywalki zaczęły punktować blokiem, ale to wy w kluczowych momentach też popisałyście się serią w tym elemencie.

- Myślę, że trochę zaczęło nas frustrować to obijanie bloku, więc widać było po dziewczynach, że bardzo chcą zatrzymać rywalki i w końcu to się im zaczęło udawać. Bardzo się cieszę, bo gra blok obrona była łatwiejsza.

TAURONLIGA.PL: Ten mecz był dla was przerywanikiem pomiędzy meczami Ligi Mistrzyń.

- Wydaje mi się, że Tarnów jest coraz lepiej grającym zespołem, zwłaszcza w zagrywce, i potrafi fajnie walczyć. Trzeba było się dobrze do tego meczu przygotować. Może i dobrze, że grałyśmy z zespołem z dolnych rejonów tabeli, bo czujemy zmęczenie i mogło być różnie z innym przeciwnikiem.

TAURONLIGA.PL: Teraz przed wami prestiżowy mecz w Conegliano, który jednak nic nie zmieni w tabeli.

- Sama jestem ciekawa, w jakim składzie rywalki wyjdą na ten mecz. Każdy teraz potrzebuje odpoczynku, zwłaszcza one, które naprawdę grają dużo meczów na wysokim poziomie. Zobaczymy jak będzie wyglądało to spotkanie... My wyjdziemy na boisko i postaramy się sprawić niespodziankę i urwać jakieś punkty.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...