Autor:redakcja
  31.01.2023 godz. 12:30

Drużyna 13. kolejki TAURON Ligi


W 13. kolejce doszło do zmiany lidera, a powodem nie była przegrana ŁKS Commercecon, Łódź lecz pauza spowodowana przez wycofanie się Legionovii. Bilans meczów wyrówna się po 18 serii, zaplanowanej na początku marca, gdy wolne będzie mieć Developres BELLA DOLINA Rzeszów.

Wracając do ostatniej serii spotkań, nie było w niej sensacji, a prawie wszystkie drużyny będące wyżej w tabeli odniosły zwycięstwa. Wyjątkiem była rywalizacja dwóch najsłabszych zespołów, w której UNI Opole pokonało MOYA Radomkę Lotnisko Radom, spychając ją na ostatnią pozycję. Największa w tym zasługa dwóch skrzydłowych: Anastasii Kraiduby i Kingi Stronias. Ukrainka zdobyła 17 punktów i została wybrana na MVP meczu. Oprócz dobrej postawy w ataku (41 proc. skuteczności), miała cztery punktowe bloki. Stronias miała o jeden punkt więcej. Bardzo dobrze zaprezentowała się też libero Adriana Adamek.

Na pierwsze miejsce awansował Developres BELLA DOLINA, pokonując bez kłopotów OnlyBio Pałac Bydgoszcz. Trener Stephane Antiga dał szansę występu wszystkim zawodniczkom, a punktów nie zdobyły tylko libero. Komisarz Robert Grzanka wyróżnił rozgrywającą Katarzynę Wenerską, a my nominowaliśmy do drużyny kolejki środkową Annę Obiałę i atakującą Izabellę Rapacz.

W rywalizacji #Volleya Wrocław z Grupą Azoty Chemikiem Police zacięty był tylko pierwszy set, zakończony wygraną mistrzyń Polski na przewagi. To zaskoczenie, bo gospodynie po słabym początku sezonu ostatnio spisywały się  bardzo dobrze, a obrońca tytułu przechodził kryzys, co doprowadziło do zmiany trenera. Widać jednak, że Radosław Wodziński potrafił odmienić zespół, który wyraźnie wygrał na trudnym terenie. Na najlepszą zawodniczkę wybrano Martynę Łukasik (48 proc. skuteczności w ataku i 5 asów), a my wyróżniliśmy też Agnieszkę Korneluk (13 pkt., w tym 6 bloków) i Martynę Czyrniańską (57 proc. skuteczności w ataku).

W 13. kolejce wygrały też - na wyjazdach - drużyny naciskające na czołową trójkę: Energa MKS Kalisz (z Grupą Azoty Chemikiem Police) oraz BKS Bostik Bielsko-Biała (z Grot Budowlanymi Łódź). Wśród siatkarek z Kalisza tradycyjnie ostatnio najlepsza była Karolina Drużkowska, która zdobyła aż 21 punktów. Duży udział w sukcesie miała też libero Izabela Lemańczyk, której zapisano w protokole aż 21 obron. W drużynie kolejki jest też środkowa Karolina Fedorek, autorka pięciu punktowych bloków.

W Łodzi bohaterką spotkania była Dominika Pierzchała, MVP spotkania. Młoda środkowa skończyła 14 z 18 ataków, dokładając do tego siedem bloków i dwa asy! Bardzo dobrze zagrała też - poza trzecim setem - rozgrywająca Julia Nowicka.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...