Piątek, 26 kwi, 17:30
piątek, 26 kwi, 20:30
··· ···
Piątek, 26 kwi, 20:30

Pauza lidera, trudny rywal mistrza i rywalizacja najsłabszych - zapowiedź 13. kolejki TAURON Ligi

Pierwsza kolejka rundy rewanżowej nie przyniosła sensacyjnych wyników: faworyci dalej zwyciężają, nie dając większych szans niżej notowanym rywalom. Za to rywalizacja w środku tabeli robi się coraz ciekawsza.

Liderki trzymają się mocno

W czołówce od początku sezonu nic się nie zmienia. ŁKS Commercecon Łódź w ostatniej kolejce bez problemów pokonał UNI Opole, a Developres BELLA DOLINA Rzeszów - #VolleyWrocław. Ełkaesianki teraz pauzują, a rzeszowianki zmierzą się z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz, który przechodzi spory kryzys. Po obiecującym początku sezonu i trzech wygranych, podopieczne Mirosława Zawieracza w ostatnich sześciu kolejkach doznały porażek i niewiele wskazuje, aby coś mogło się zmienić. Tym bardziej, że po ostatnim meczu (przegranym z ROLESKI Grupa Azoty Tarnów 2:3) klub poinformował, że liderka zespołu Monika Gałkowska rozwiązała kontrakt. Wprawdzie jej miejsce zajmie holenderska atakująca Anneclaie ter Brugge, jednak nie wiadomo, czy zagra w najbliższym meczu z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów.

Grupa Azoty Chemik Police, mimo pauzy w poprzedniej kolejce, nadal zajmuje trzecią pozycję, mając na koncie 20 punktów. Nie może jednak czuć się bezpiecznie, bowiem tuż za nią -  ze stratą dwóch punktów - są BKS BOSTIK Bielsko-Biała i Energa MKS Kalisz. W najbliższy weekend policzanki zmierzą się z #Volleyem Wrocław, drużyną, która w pierwszej rundzie zdołała urwać im punkt. To, co jest słabością ekipy Michała Maska w ostatnim czasie, to przestoje, po których wrocławianki nie potrafią wrócić do dobrej gry. Tak stało się między innymi w pierwszym secie przeciwko rzeszowiankom w poprzedniej kolejce.

- Zacięła się nasza gra i nie potrafiliśmy zrobić przejścia. Nie skończyliśmy paru piłek, które należało skończyć, a później przestałyśmy grać w obronie. W drugim i trzecim secie to już w ogóle z naszej strony brakowało walki - mówiła po spotkaniu Lucie Mühlsteinová, rozgrywająca #VolleyWrocław.

Jeśli tylko wrocławianki wyeliminują błędy, mogą pokusić się o niespodziankę.

Walka o każdy punkt

Dla BKS BOSTIK Bielsko-Biała mecz z Grot Budowlanymi Łódź jest niezwykle ważny. Tydzień temu przegrał spotkanie z MKS Energą Kalisz 1:3 i teraz obie ekipy mają taki sam dorobek punktowy (18). Wygrana z łodziankami, najlepiej w trzech setach, pozwoli im umocnić się na czwartej pozycji w tabeli. Nie będzie to łatwe zadanie, bowiem podopieczne Macieja Biernata w ostatnich trzech meczach odniosły dwa zwycięstwa, choć nie przyszły im one łatwo (3:2 z ROLESKI Grupą Azoty Tarnów i 3:1 z MOYA Radomka Lotnisko Radom). W bezpośrednim starciu w pierwszej fazie mecz między BKS BOSTIK a Grot Budowlani zakończył się zwycięstwem bielszczanek 3:0. Teraz jednak faworyta trudno wskazać.

Wspomniana wcześniej Energa MKS prezentuje dobrą formę i w wyjazdowym  meczu z ROLESKI Grupą Azoty Tarnów jest faworytem. W ostatniej kolejce kaliszanki wygrały bardzo ważne dla nich spotkanie z bielszczankami i teraz korespondencyjnie walczą z nimi o czwartą lokatę. Tarnowianki jednak w ostatnim spotkaniu pokazały, że potrafią walczyć. Przegrywały 0:2, a potrafiły doprowadzić do tie-breaka i go wygrać.

- Po dwóch porażkach chciałyśmy wrócić na zwycięskie tory. Początek meczu był dla nas ciężki. W trzecim secie postawiłyśmy wszystko na jedną kartę. Udało się nam odbudować, ten set sprawił, że nabrałyśmy wiatru w żagle i już poszło. Jesteśmy waleczną drużyną, bijemy się do ostatniej piłki - mówiła po zwycięstwie nad OnlyBio Pałacem Bydgoszcz Katarzyna Marcyniuk, MVP spotkania. - W Kaliszu wygrałyśmy 3:2, teraz też będzie zacięty mecz. Na pewno wyjdziemy na boisko bojowo nastawione - zapowiedziała.

W dole tabeli również bez zmian

Ciekawie zapowiada się mecz między MOYA Radomka Lotnisko Radom a UNI Opole. Obie ekipy zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli, mając po siedem zdobytych punktów, dwie wygrane i siedem porażek. Zwycięstwo jednej z drużyn pozwoli jej zbliżyć się do dziewiątego i dziesiątego miejsca.

- Jest mi bardzo przykro, ze przegrywamy kolejny mecz. Myślę, ze stać na wiele więcej. Na treningach dobrze to wygląda, uważam, ze jesteśmy zespołem walczącym, potrafimy się bawić na boisku, cieszymy się grą,  uwielbiamy to co robimy, więc naprawdę nie wiem, dlaczego wychodzimy w meczach w taki sposób. Jesteśmy pewne siebie a treningach, a  na boisku tego nie pokazujemy  - skomentowała porażkę z Grot Budowlanymi Kornelia Moskwa, środkowa radomianek.