Autor:jk, fot.
  20.01.2023 godz. 20:58

W TAURON Lidze zaczyna się runda rewanżowa. Ciekawie w środku tabeli


Rozpoczynamy drugą rundę fazy zasadniczej TAURON Ligi. Kilka spotkań zapowiada się bardzo ciekawie i trudno przed nimi wskazać faworyta, bo zmierzą się sąsiedzi w tabeli.

Krótsza runda

18 stycznia 2023 roku IŁ Capital Legionovia Legionowo wycofała się z rozgrywek ze względu na sytuację finansową klubu. Polska Liga Siatkówki zadecydowała, że sezon 2022/2023 dokończy 11 zespołów, a wyniki spotkań pierwszej rundy z udziałem Legionowa zostały anulowane (więcej). W związku z tym w 12. kolejce TAURON Ligi Grupa Azoty Chemik Police będzie pauzował.

Na górze bez zmian?

Liderki tabeli – ŁKS Commercecon Łódź - zagrają z dziesiątym UNI Opole. Podopieczne Alessandro Chiappiniego nadal są niepokonane w lidze, a w ostatniej kolejce w trzech setach wygrały derby Łodzi z Grot Budowlanymi.

- ŁKS to jest bardzo silny zespół. Ich rozgrywająca to doświadczona zawodniczka, wie kiedy i z kim grać. Oczywiście dobra rozgrywająca nie byłaby taka bez atakującej, która popełnia mało błędów i kończy dużo piłek. Ma też bardzo dobre środkowe, które często uruchamia. ŁKS ma też pewne przyjęcie, trudno więc znaleźć ich słaby punkt - komplementuje rywalki Nicola Vettori, trener UNI Opole.

Ełkaesianki mają najlepiej blokującą zawodniczkę ligi, którą jest Klaudia Alagierska-Szczepaniak (39 bloków) i drugą w tabeli najlepiej przyjmującą Zuzannę Górecką (59,50%). W zespole UNI na boisku może pojawić się Izabela Bałucka, nowa środkowa.

Drugi w tabeli Developres BELLA DOLINA Rzeszów spotka się z kolei #Volleyem Wrocław, który pierwszą fazę zakończył na szóstym miejscu, najlepszym od sezonu 2016/2017.
- Wystawiłabym nam taką czwórkę z plusem, ponieważ w naszej grze widać poprawę z meczu na mecz. Jest jednak wciąż kilka takich elementów, które wciąż wypracowujemy na treningach i zawsze może być lepiej - podsumowała pierwszą fazę rundy zasadniczej Anna Bączyńska, przyjmująca UNI.

Po słabym początku sezonu, wrocławianki z każdym meczem grają lepiej, o czym świadczy przegranie tylko jednego z ostatnich pięciu spotkań. Czy jednak są w stanie przeciwstawić się świetnie dysponowanym rzeszowiankom, które we wtorek w Lidze Mistrzyń pokonały węgierski Vasas Obuda Budapeszt 3:1, a w lidze mają tylko jedną porażkę?

Tłok w środku tabeli

W 12. kolejce będziemy mogli oglądać bezpośrednią walkę zespołów sąsiadujących ze sobą w tabeli. Jako pierwsze spotkają się BKS BOSTIK Bielsko-Biała i Energa MKS Kalisz (4. i 5. miejsce), a dzielą ich trzy punkty. Obie drużyny są w dobrej formie, pierwszą fazę zakończyły zwycięstwami. To czego mogą spodziewać się kibice, to zaciętej walki o zwycięstwo, być może pięciosetowej.

Podobnie może wyglądać spotkanie Roleskiego Grupa Azoty Tarnów i OnlyBio Pałacu Bydgoszcz ( 8. i 9. miejsce). Bydgoszczanki mają za sobą serię pięciu porażek, tarnowianki w ostatnich pięciu kolejkach dwukrotnie wygrały. Klub z Tarnowa kilka dni temu pożegnał się z trzema zawodniczkami (Julią Gierasimową, Nikoliną Lukić i Eleną Bechevą), a zakontraktował nową przyjmującą – Angelę Mroczek. Czy te zmiany wpłyną na grę całego zespołu?

Grot Budowlani oraz MOYA Radomka Lotnisko Radom mają większe ambicje niż dotychczasowe wyniki. Łodzianki po przegranych derbach chcą się szybko odbudować, radomianki zaś po wycofaniu się IŁ Capital Legionovii zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W zesple prowadzonym przez Błażeja Krzyształowicza są dwie nowe siatkarki: Margarita Stepanenko, która występowała w Radomce pod panieńskim nazwiskiem Azizova, oraz brazylijska przyjmująca Ellen Vilas Boas Braga.

- Szukaliśmy wzmocnienia na pozycji przyjmującej i udało nam się podpisać kontrakt z Ellen. To bardzo dobra i doświadczona zawodniczka, która na pewno pomoże drużynie. Wierzymy, że jej obecność w zespole wniesie wiele dobrego, wzmocni nasze przyjęcie oraz siłę w ataku i dzięki temu będziemy mogli wrócić na zwycięską ścieżkę i powalczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli Tauron Ligi – powiedział Thomas Renard, Prezes Zarządu Radomka S.A.

Program 12. kolejki TAURON Ligi

Sobota

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz, godz. 20.30

Niedziela

ŁKS Commercecon Łódź – UNI Opole, 16.00

Developres BELLA DOLINA Rzeszów - #VolleyWrocław, 19.00

Poniedziałek

ROLESKI Grupa Azoty Tarnów – OnlyBio Pałac Bydgoszcz, 17.30

MOYA Radomka Lotnisko Radom – Grot Budowlani Łódź, 20.30

Pauzuje: Grupa Azoty Chemik Police

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...