Autor:Karolina Korbecka, fot. cev.eu
  17.01.2023 godz. 23:08

Jelena Blagojević: Ciężko pracowałyśmy, żeby poprawić grę w pierwszym secie


- Dla nas każdy mecz jest istotny, żeby wygrać i pokazać się z dobrej strony, niezależnie od tego czy gramy z Bielskiem, Opolem, ŁKS-em, czy jak w niedzielę z Wrocławiem - twierdzi Jelena Blagojević, kapitan Developresu BELLA DOLINA Rzeszów.

TAURON Liga: W rewanżowym meczu LM z zespołem Vasasu Obuda Developres zagrał pewniej niż w Budapeszcie, ale nie ustrzegł się też słabszych fragmentów gry. To bardziej kwestia koncentracji czy lepszej gry rywalek?

Jelena Blagojević, przyjmująca Developresu BELLA DOLINA Rzeszów: Przede wszystkim cieszę się z tego, że od początku meczu narzuciłyśmy swój rytm gry i w pierwszym secie pokazałyśmy, że jesteśmy mocno skupione. Nasza słabsza gra w drugim secie wynikała chyba bardziej z tego, że myślałyśmy, że rywalki może już nam odpuszczą. Wyglądało, że byłyśmy chyba zbyt zrelaksowane. Celem w tym spotkaniu było jednak zdobycie kompletu punktów i to założenie zrealizowałyśmy. To jest najważniejsze.

TAURON Liga: Już w niedzielę czeka was kolejny mecz u siebie, tym razem z #Volleyem Wrocław w TAURON Lidze, gdzie nie możecie sobie pozwolić na stratę punktów jeśli chcecie trzymać dystans do znakomicie dysponowanego ŁKS-u Commercecon Łódź.

Dla nas każdy mecz jest ważny. Cieszę się, że ostatnio w spotkaniu z Chemikiem Police zaprezentowałyśmy się z bardzo dobrej strony. Pokazałyśmy duży charakter i naszą dobrą grą zasłużyłyśmy na zwycięstwo za trzy punkty. W TAURON Lidze poniosłyśmy do tej pory tylko jedną porażkę, właśnie z liderującym ŁKS-em, ale też nie mogę powiedzieć, że w meczu z nim w Łodzi zagrałyśmy jakoś źle. Ktoś musiał w tamtym meczu przegrać. My też miałyśmy swoje szanse na zwycięstwo, skoro doprowadziłyśmy do tie-breaka. Straciłyśmy tam punkt, ale byłyśmy blisko rywalek i zobaczymy jaki wynik będzie w rewanżu w drugiej rundzie. Dla nas ważne jest, żeby grać dobrą siatkówkę, cały czas walczyć i próbować wygrać każde spotkanie. Taki jest nasz cel.

TAURON Liga: Po porażce w Rzeszowie w Grupie Azoty Chemiku Police doszło do zwolnienia trenera Marka Mierzwińskiego. Znając jednak policzanki, chociażby z poprzednich lat, to będzie zespół dobrze przygotowany do najważniejszych meczów sezonu?

Chemik pewnie ma teraz jakieś swoje problemy, które może mieć zresztą każdy zespół w TAURON lidze. My też mieliśmy swoje słabości, co było widać w początkowych fazach meczów, bo jeszcze niedawno regularnie przegrywaliśmy pierwsze sety. Cały czas walczyliśmy z tym i byliśmy w mocnym treningu. Chemik jest na pewno bardzo dobrym zespołem, ze świetnymi zawodniczkami w składzie. Nawet jeśli ostatnio przegrały dwa mecze w lidze, to jeszcze nie przekreśla ich szans i nie znaczy, że one nie liczą się w walce o mistrzostwo Polski. To jest drużyna, która na pewno będzie do końca walczyła i będziemy na nią musiały mocno uważać już przy następnej okazji, kiedy znów się spotkamy na boisku. ŁKS też ma dobry zespół i ciekawie będzie tak cały czas ścigać się z nimi.

TAURON Liga: ŁKS Commercecon swoją świetną postawą i regularnością wywiera na was dodatkową presję przed każdym kolejnym meczem ligowym?

Na pewno musimy cały czas uważać, żeby nie tracić punktów. Mamy to gdzieś z tyłu głowy. Dla nas każdy mecz jest istotny, żeby wygrać i pokazać się z dobrej strony, niezależnie od tego czy gramy z Bielskiem, Opolem, ŁKS-em, czy jak w niedzielę z Wrocławiem. Jeśli chcemy zająć pierwsze miejsce w tabeli, to musimy grać najlepszą siatkówkę. Trzeba zawsze próbować grać na maksimum możliwości, a z tymi najmocniejszymi rywalkami grać jeszcze lepszą siatkówkę niż one. Myślę, że do końca rozgrywek będzie ciekawie.

TAURON Liga: #VolleyWrocław, z którym zmierzycie się w niedzielę na Podpromiu, to zespół, który ostatnio gra coraz lepiej i może być niewygodnym rywalem?

Zawsze powtarzam, że każdy zespół, który przyjeżdża do nas do Rzeszowa, chce nas pokonać i grając przeciwko nam chce się dodatkowo pokazać z bardzo dobrej strony. Często nawet te teoretycznie słabsze drużyny akurat u nas na Podpromiu grają swoją najlepszą siatkówkę i musimy być na to przygotowane. Zespół z Wrocławia ma w składzie świetne zawodniczki. Musimy się jednak przede wszystkim skupić na swojej stronie boiska i robić najlepiej to, nad czym mocno pracujemy na treningach. Jeśli zagramy z odpowiednią koncentrację i skupieniem, to powinno to się też przełożyć na naszą dobrą grę.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...