Autor:redakcja
  11.01.2023 godz. 13:47

Drużyna 10. kolejki TAURON Ligi


ŁKS Commercecon Łódź wciąż nie znalazł pogromcy w TAURON Lidze, choć ma za sobą rywalizację z dwoma najpoważniejszymi konkurentami. W 6. kolejce pokonał w swojej hali Developres BELLA DOLINA Rzeszów, a w 10. - na wyjeździe - Grupę Azoty Chemika Police.

W naszej drużynie kolejki znalazły się dwie siatkarki lidera tabeli. Obie są reprezentantkami Polski, a w tym sezonie potwierdzają, że należą do najlepszych w lidze. MVP spotkania w Szczecinie była Klaudia Alagierska-Szczepaniak, uhonorowana w ten sposób już po raz drugi. Środkowa zdobyła aż 16 punktów, z czego sześć blokiem, a w ataku miała 69-procentową skuteczność. Drugą ełkaesiaką, która znalazła się w pierwszym składzie, jest Zuzanna Górecka, pewna w przyjęciu zagrywki i skuteczna w ataku (43 proc.). Co ważne, zdobywała punkty w ważnych momentach spotkania. Z ŁKS Commercecon w 14-osobowej drużynie jest jeszcze Roberta Ratzke, jeśli nie najlepsza, to jedna z najlepszych rozgrywających TAURON Ligi, liderka swojego zespołu.

Rozgrywającą nr. 1 jest Katarzyna Wenerska, najlepsza zawodniczka spotkania Energi MKS Kalisz z Developresem BELLA DOLINA (1:3). Drugą przyjmującą - obok Góreckiej - jest Regiane Bidias, kapitan #Volleya Wrocław. Bez jej skuteczności (44 proc.), trudnych serwów i przede wszystkim dobrego przyjęcia Joanna Pacak nie ustanowiłaby rekordu kariery w liczbie zdobytych punktów. Zdobyła ich aż 25 - 17 atakiem, 6 blokiem i 2 po asach. To niesamowity wyczyn w wykonaniu środkowej.

Pierwszy skład uzupełniają dwie siatkarki Grot Budowlanych, którzy pokonali 3:2 coraz lepiej spisującego się beniaminka z Tarnowa. MVP została Turczynka Melis Durul, która - tak jak Pacak - zdobyła najwięcej punktów w czasie swoich występów w TAURON Lidze (29 przy aż 48-procentowej skuteczności). Drugą jest bardzo dobrze grająca w obecnych rozgrywkach libero Justyna Łysiak, bardzo efektowna i skuteczna w obronie.

W 10. kolejce bardzo dobrze spisały się środkowe, bo aż cztery zostały wybrane na najlepsze zawodniczki meczów. Oprócz Pacak są to Dominika Pierzchała z BKS Bostik Bielsko-Biała i Martyna Świrad z MOYA Radomki Lotnisko Radom. Bardzo dobrze spisały się też Kamila Witkowska z ŁKS Commercecon i Weronika Centka z Developresu BELLA DOLINA, ale możemy wyróżnić tylko cztery zawodniczki z tej pozycji, dlatego rolę dublerek dla Pacak i Alagierskiej-Szczepaniak pełnią Pierzchała (6 bloków) i Świrad (3 asy, 2 bloki i 75 proc. skuteczności w ataku). Rezerwową atakującą jest Gabriela Orvosova (Developresu BELLA DOLINA), która zdobyła w Kaliszu 18 punktów, przyjmującymi: wracająca po kontuzji Samara Rodrigues de Almeida (MOYA Radomka) oraz niezniszczalna Jelena Blagojević (Developresu BELLA DOLINA), zaś libero utrzymująca się w znakomitej formie Magdalena Saad (#VolleyWrocław).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...