Autor:Redakcja
  03.01.2023 godz. 11:04

Biografia „Wszystkie odcienie złota” Małgorzaty Glinki nominowana w Plebiscycie na Sportową Książkę Roku


Premiera książki „Małgorzata Glinka – Wszystkie odcienie złota” miała miejsce jesienią minionego roku. Wybitna siatkarka, dwukrotna mistrzyni Europy otworzyła się przed czytelnikami, a jak sama mówi, książka jest dla niej podziękowaniem dla wszystkich, którzy kibicowali polskim siatkarkom. – To dla mnie jak pożegnalny mecz, którego nigdy nie miałam – mówi siatkarka, której biografia została właśnie nominowana do tytułu Sportowej Książki Roku. Kibiców siatkówki, ale nie tylko, zachęcamy do głosowania w Plebiscycie!

Oddać swój głos w Plebiscycie można tutaj – https://bit.ly/3Gf9DVE

„Małgorzata Glinka. Wszystkie odcienie złota” – tak zatytułowano biografię znakomitej siatkarki. Nazwanie Glinki legendą na pewno nie jest przesadą, bo była liderką drużyny stworzonej i prowadzonej przez Andrzeja Niemczyka, która w 2003 i 2005 roku zdobyła złote medale mistrzostw Europy. Z tej okazji nasze świetne siatkarki nazwano „Złotkami”. W pamiętnym spotkaniu finałowym z Niemcami w 2003 roku Glinka zdobyła aż 41 punktów. Odnosiła też sukcesy klubowe. Była mistrzynią Francji, Hiszpanii, Turcji i Polski, wygrała Ligę Mistrzyń.

W wydanej przez SQN biografii, którą spisał Kamil Składowski, szczerze opowiada o swojej karierze: jaka była siatkarska droga, która rozpoczyna się na warszawskim Bemowie. Co zmienił w drużynie Andrzej Niemczyk i co sprawiło, że drużyna "Złotek" się rozpadła? Nie unika też najtrudniejszych tematów, m.in. zagadkowej śmierci koleżanki z drużyny, prześladującym ją stalkerze czy małżeństwie, które nie zawsze było usłane różami.

Premiera odbyła się we wrześniu 2022 roku warszawskiej kawiarni Niepodległa Miejsce Spotkań w Alejach Ujazdowskich, dzięki uprzejmości Biura Programu „Niepodległa”.

– Bardzo dziękuję za nominację w Plebiscycie, ona mnie bardzo cieszy – mówi Małgorzata Glinka. – Liczę, że czytelnicy są zadowoleni z mojej opowieści, zachęcam więc do oddawania głosów. Konkurencja wśród książek sportowych jest oczywiście olbrzymia, a już samo znalezienie się mojej w takim gronie to powód do dumy – dodaje dwukrotna mistrzynie Europy.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...