Autor:redakcja
  02.01.2023 godz. 20:03

Drużyna 9. kolejki TAURON Ligi


Odrabiamy zaległości z 2022 roku i przedstawiamy drużynę 9. kolejki Tauron Ligi. Niespodzianek na boisku nie było, faworyci wygrywali, a w naszym symbolicznym zestawieniu znalazły się gwiazdy i kandydatki na gwiazdy.

Jeśli w ostatniej kolejce ubiegłego roku mielibyśmy szukać zaskakujących wyników, to są nimi łatwe zwycięstwa Roleskiego Grupy Azoty Tarnów na UNI Opole oraz Energi MKS Kalisz z #Volleyem we Wrocławiu. Trzeciego seta w tym sezonie wygrała IŁ Capital Legionovia Legionowo, a dokonała tego w wyjazdowym spotkaniu z BKS-em Bostik Bielsko-Biała. W przegranym zespole wyróżniła się 20-letnia atakująca Maja Szymańska, która zdobyła 18 punktów.

Rozgrywającą w drużynie 9. kolejki jest Roberta Ratzke, najlepsza zawodniczka ŁKS Commercecon, który bez większych problemów pokonał MOYA Radomkę Lotnisko Radom. Wicemistrzyni świata doskonale kierowała grą swojego zespołu, a po jej serwach lider zdobył najwięcej punktów. Dublerką Brazylijki jest Marta Łyczakowska z tarnowskiego beniaminka, który odniósł czwarte zwycięstwo i to w bardzo dobrym stylu.

- Takich zawodniczek nie ma w naszej lidze. Niestety, po raz kolejny nam udowodniła, że trzeba się z nią liczyć zawsze i wszędzie. Nawet jak się ją rozpisze, to ona i tak ma jeszcze dziesięć następnych rozwiązań - tak o Jelenie Blagojević mówi Ewelina Polak, rozgrywająca Grot Budowlanych Łódź. Serbka zdobyła 24 punkty, atakując z 62-procentową skutecznością. Drugą przyjmującą jest o 14 lat młodsza Karolina Drużkowska, wielka nadzieja polskiej siatkówki. Zdobyła dla Energi MKS-u 18 punktów, a jej bilans punktów zdobytych i straconych to plus 16. W odwodzie są Martyna Łukasik z Grupy Azoty Chemika Police oraz coraz lepsza Lana Scuka z ŁKS Commrcecon.

Środkowe stosunkowo rzadko dostają nagrody dla najlepszych zawodniczem meczu. W 9. kolejce mamy jednak dwa takie przypadki, bo wyróżniono Gabrielę Ponikowską z Roleskiego Grupy Azoty oraz Dominikę Pierzchałę z BKS-u Bostik. Ta pierwsza zdobyła 13 punktów, na co złożyły się cztery bloki, druga - atakowała z 69-procentową skutecznością. W rezerwie są Magdalena Jurczyk, która w spotkaniu Developresu BELLA DOLINA z Grot Budowlanymi zatrzymała punktowo aż siedem ataków przeciwniczek, oraz Karolina Fedorek z Energi MKS-u, świetnia spisującas się w meczu przeciwko #Volleyowi, swojemu byłemu klubowi.

Na pierwszą atakującą wybraliśmy Gabrielę Orvosovą z Developresu BELLA DOLINA (22 pkt., 54 proc. skuteczności) i Wiktoria Kowalska z Roleskiego Grupa Azoty (16 pkt.).hg

Na koniec libero. Pierwszą jest Maria Stenzel, MVP spotkania z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz, a drugą Izabela Lemańczyk z Energi MKS Kalisz.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...