Autor:redakcja
  21.12.2022 godz. 21:29

Drużyna 8. kolejki TAURON Ligi


Trzy najlepsze drużyny TAURON Ligi wygrały mecze w ósmej kolejce, zbytnio się przy tym nie przemęczając. Trenerzy ŁKS Commercecon Łódź i Grupy Azoty Chemika Police dali zagrać albo wszystkim, albo większości zawodniczek z kadry.

Najciekawiej zapowiadał się mecz w Bielsku-Białej, gdzie czwarty w tabeli BKS Bostik podejmował łódzkiego lidera. Dominacja ŁKS Commercecon była bardzo duża, a dużą klasę potwierdziły liderki: Roberta Ratzke, Aleksandra Gryka i Valentina Diouf. Gwiazdy tym razem przyćmiła Lana Scuka, wybrana na najlepszą zawodniczkę. Reprezentantka Słowenii zdobyła 11 punktów, mając 57-procentową skuteczność w ataku i trzy bloki. Nieźle przyjmowała zagrywkę, choć była głównym celem bielszczanek. Miała też dziewięć obron. Z łódzkiego zespołu wyróżniliśmy jeszcze Grykę (pięć punktowych bloków), a brazylijska rozgrywająca jest wśród zmienniczek.

Nasza drużyna ósmej kolejki jest zdominowana przez obecne i byłe ełkaesianki. Libero Magdalena Saad, MVP spotkania #Volleya Wrocław z Grot Budowlanymi w Łodzi (3:2), zaczynała karierę w ŁKS-ie, a jej obecna koleżanka klubowa Joanna Pacak - do Wrocławia przeniosła się z drużyny lidera. W odwodzie jest też Regiane Bidias, mistrzyni Polski z 2019 roku z ŁKS Commercecon.

Pierwszą szóstkę uzupełniają dwie młode polskie siatkarki i jedna Słowaczka. Atakującą jest Wiktoria Kowalska, najlepsza zawodniczka meczu Roleskiego Grupy Azoty Tarnów z IŁ Capital Legionovią. 23-letnia zawodniczka miała cztery asy i dwa punktowe bloki, a w ataku 42 proc. skuteczności. Ona różnież po raz pierwszy została przez nas wyróżniona, podobnie jak inna tarnowianka Gabriela Ponikowska - skuteczna w ataku i bloku. Na rezerwową atakującą wybraliśmy Gabrielę Orvosovą z Developresu BELLA DOLINA Rzeszów, który wygrał na trudnym terenie w Opolu.

Jedną z dwóch podstawowych przyjmujących - obok Scuki - jest Karolina Drużkowska, liderka Energi MKS Kalisz. 20-latka atakowała (na zmianę prawą i lewą ręką!) aż 47 razy, zdobywając 18 punktów. Ani razu nie pomyliła się w przyjęciu zagrywki (na 33 próby), a jej bilans punktów zdobytych i straconych wyniósł aż +15. W rezerwie umieściliśmy Bidias i Martynę Czyrniańską z Grupy Azoty Chemika. 19-letnia reprezentantka Polski weszła na boisko w pierwszym secie i była najskuteczniejsza w swoim zespole (12 pkt.). Nie została MVP, bo to wyróżnienie otrzymała rozgrywająca Lenka Oveckova, która oprócz dobrego prowadzenia gry, zaimponowała trudnymi zagrywkami.

14-osobowy skład drużyny kolejki uzupełniają dwie siatkarki z Rzeszowa: środkowa Weronika Centka oraz libero Aleksandra Szczygłowska.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...