Autor:jk, Fot. BKS Bostik Bielsko-Biała
  16.12.2022 godz. 00:12

Ciekawie za plecami liderów. Zapowiedź 8. kolejki TAURON Ligi


TAURON Liga rozkręca się z kolejki na kolejkę. Medalistki poprzedniego sezonu dominują, a za ich plecami trwa zacięta walka.

Za nami siedem kolejek TAURON Ligi. Prym wiodą trzy zespoły: ŁKS Commercecon Łódź, Developres BELLA DOLINA Rzeszów oraz Grupa Azoty Chemik Police, które mają odpowiednio 20, 19 i 17 punktów. Ścisk w tabeli mamy też na dalszych pozycjach. Czwarty w tabeli BKS BOSTIK Bielsko-Biała dzieli od dziesiątego UNI Opole tylko pięć punktów. Dlatego też każdy mecz, każdy zdobyty punkt, są bardzo cenne.

Dogonić liderki

Interesująco zapowiada się mecz między BKS BOSTIK a ŁKS Commercecon. Łodzianki są liderkami tabeli i jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Bielszczanki znajdują się na czwartym miejscu, a ich bilans to cztery wygrane i trzy przegrane. W siódmej kolejce odniosły ważne zwycięstwo z ekipą z Radomia. Trener Bartłomiej Piekarczyk nie mógł skorzystać z T`ary Ceasar, za to po kontuzjach do gry wróciły Dominika Pierzchała i Nikola Abramajtys. Czy jednak forma jego podopiecznych jest na tyle dobra, aby przeciwstawić się liderkom i sprawdzić niespodziankę w piątkowy wieczór?

Trzecia wygrana czy może pierwszy sukces w lidze?

Ciekawie zapowiada się rywalizacja przedostatniej z ostatnią drużyną TAURON Ligi, czyli ROLESKI Grupa Azoty Tarnów z IŁ Capital Legionovią Legionowo. Gospodynie mają na koncie dwie wygrane (po tie-breakach z Energa MKS Kalisz i MOYA Radomka Lotnisko Radom) i cztery punkty, legionowianki walczą o pierwsze zwycięstwo w lidze czy choćby pierwszy punkt w tym sezonie. Trochę lepiej wiodło im się w europejskich pucharach. Odniosły zwycięstwo w dwumeczu z ASP Thetis Voula. Pierwsze spotkanie przegrały 0:3, drugie wygrały 3:0, a potem złoty set 15:10. W kolejnej rundzie trafiły na włoski Reale Mutua Fenera Chieri z Olivią Różański i Kają Grobelną w składzie. Byłe zawodniczki polskiej ligi były bezwzględne dla legionowianek, wygrywając oba mecze (pierwsze 25:14, 25:18, 25:16, drugie 25:12, 25:18, 25:15).

Jak przyznała po meczu z Developresem BELLA DOLINA Aleksandra Dudek, przyjmująca zespołu z Legionowa, sytuacja w tabeli na pewno nie jest dobra, ale zawodniczki się nie poddają:

Jedyne co nam pozostało, to jak najbardziej cieszyć się z samego grania i utrzymywać dobrą atmosferę w drużynie, mimo że jest nam ciężko. Mam nadzieję, że to się uda i że z czasem będziemy grały coraz lepiej. Pokazywałyśmy w niektórych setach w poprzednich meczach, że jesteśmy w stanie grać lepszą siatkówkę niż ta, którą zaprezentowałyśmy w Rzeszowie.

Hit w Kaliszu

Ósmą kolejkę zamyka spotkanie Energi MKS Kalisz z OnlyBio Pałac Bydgoszcz. Oba zespoły w tym sezonie grają ze zmiennym szczęściem i dyspozycją. Jeśli jednak spojrzymy na statystyki zawodniczek obu zespołów, to możemy pokusić się o stwierdzenie, że czeka nas bardzo ciekawa rywalizacja.

Liderką w rankingach na najlepszą punktującą i atakującą ligi jest bydgoszczanka Monika Gałkowska. Łącznie uzbierała już 168 punktów, z czego atakiem 151. Tuż za nią plasuje się atakująca Energi MKS Aleksandra Rasińska (130 punktów, w tym 113 atakiem). Środkowa OnlyBio Anna Lewandowska zajmuje trzecie miejsce w rankingu blokujących (23), najlepszą przyjmującą z kolei jest libero Energi MKS Izabela Lemańczyk (62,5 proc. skuteczności). Która liderka poprowadzi swój zespół do wygranej? Przekonamy się w poniedziałek.

Kataklizm w Radomiu

Ogromne problemy przeżywa MOYA Radomka Lotnisko Radom. W drużynie jest szpital. Co prawda do zdrowia i formy wróciła Natalia Murek, ale kontuzji doznały Samara Rodrigues De Almeida oraz Gozde Yilmaz, rozwiązano też kontrakt z Janet Kalaniuvalu. Trener Błażej Krzyształowicz ma kłopot ze skompletowaniem szóstki na mecz, a rywal jest bardzo mocny - Grupa Azoty Chemik.

Plan spotkań 8. kolejki

Piątek

UNI Opole – Developres BELLA DOLINA Rzeszów, godz. 17.00

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź, 19.00

Sobota

Grot Budowlani Łódź - #VolleyWrocław, 19.00

Niedziela

Grupa Azoty Chemik Police – MOYA Radomka Lotnisko Radom, 17.30

Poniedziałek

ROLESKI Grupa Azoty Tarnów – IŁ Capital Legionovia Legionowo, 17.30

Energa MKS Kalisz – OnlyBio Pałac Bydgoszcz, 20.30

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...